Izabela Baczewska

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj

(1968- ) – poetka, związana ze środowiskiem literackim Bartoszyc

Biografia

Urodziła się w 1968 roku w Lęborku. W 1999 r. przeprowadziła się do Bartoszyc. Obecnie mieszka we Francji. Tam pracuje i tworzy.

Działalność

Pracowała w lokalnym radiu w Bartoszycach, współpracowała także z telewizją kablową „Vectra”. Od września 2004 r. była odpowiedzialna za redakcję biuletynu informacyjnego „Twoja Inicjatywa”, miesięcznika wydawanego przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych „Inicjatywa” w Bartoszycach. Jest członkinią Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”. Współpracuje z paryskimi środowiskami polonijnymi dziennikarzy i literatów. Pisze wiersze na stronach internetowych.

Twórczość

Debiutowała w szkole średniej, w miesięczniku „Literatura”, wierszem pt. Było to moje najskrytsze marzenie i największe osiągnięcie. Jej wiersze ukazały się m.in. w antologiach:

  • Biegnąc do światła (2003)
  • Bartoszycka Grupa Literacka „Barcja” 1983-2008 (2009).

Nagrody i wyróżnienia

  • I nagroda w Konkursie Ziemi Lęborskiej za wiersz Ona jak legenda (1997)
  • III miejsce w Konkursie jednego wiersza, który poświecony był pamięci Stryjewskiego, za tekst literacki pt.Moje małe miasteczko.(1998)
  • Wyróżnienie w konkursie organizowanym przez miesięcznik „Twój Styl” na najpiękniejszy wiersz o miłości (1999)
  • I nagroda w powiatowym konkursie poetyckim „Ścieżki słów” (2005)

Bibliografia

  1. Bartoszycka Grupa Literacka „Barcja” 1983-2008 / [zesp. red. Jerzy Sałata, Urszula Drogomir, Jan Bachar]. -Olsztyn : Wers, 2009. – S. 56.

Zobacz też