Irena Sitarz: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
m (Zobacz też)
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Image:Sitarz.gif|thumb|right|200px|Źródło: Ze strony internetowej artystki]]
+
[[Image:Sitarz.jpg|thumb|right|200px|Źródło: Ze strony internetowej artystki]]
 
(1950-  ) -  nauczycielka, kompozytorka
 
(1950-  ) -  nauczycielka, kompozytorka
  
 
==Biografia==
 
==Biografia==
Urodziła się 24 czerwca 1950 roku. Nauczycielka wychowania muzycznego, przez trzydzieści lat związana ze szkolnictwem. Pracowała w Szkole Podstawowej w Szczepankowie, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostródzie, Społecznym Ognisku Muzycznym w Ostródzie, Klubie Garnizonowym w Ostródzie, w Szkołach Podstawowych w Ostródzie nr 2, 3, 4, 6, Ognisku Muzycznym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ostródzie. Wygrała konkurs na stanowisko dyrektora [[Centrum Kultury i Sportu w Ostródzie]]. Obecnie na emeryturze.
+
Urodziła się 24 czerwca 1950 roku. Nauczycielka wychowania muzycznego, przez trzydzieści lat związana ze szkolnictwem. Pracowała w szkole podstawowej w Szczepankowie, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w [[ewim:Ostróda|Ostródzie]], Społecznym Ognisku Muzycznym w Ostródzie, Klubie Garnizonowym w Ostródzie, w szkołach podstawowych w Ostródzie nr 2, 3, 4, 6, Ognisku Muzycznym przy szkole podstawowej nr 3 w Ostródzie. Wygrała konkurs na stanowisko dyrektora [[Centrum Kultury i Sportu w Ostródzie]]. Obecnie na emeryturze.
  
 
==Działalność i twórczość==
 
==Działalność i twórczość==
Irena Sitarz gra na skrzypcach, instrumentach klawiszowych, śpiewa. Interesuje się folklorem. Była członkiem oraz kapelmistrzem ''[[Kapela Ostródzianie|Kapeli Ostródzianie]]'' działającej przy [[Centrum Kultury w Ostródzie]]. Od 2002 roku prowadzi zespół ''[[Póki co – trio]]''. Komponuje. Pierwsza kompozycją były ''[[Życzenia dla Ostródy]] ''. Współpracowała z [[Ostródzki Oddział Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury|Robotniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury]], do wielu tekstów zespołu  skomponowała muzykę. Komponowała muzykę do tekstów uczniów szkół,  w których pracowała. Sama pisze teksty do swojej muzyki.  „Tematycznie [piosenki] dotyczą naszego małego skrawka ziemi – Ostródy: krajobrazu, obiektów, ulic…” <ref> ''Otwarte okno. Antologia poetów i pisarzy Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich w Ostródzie'', Ostróda, Stowarzyszenie Autorów Polskich, 2008,  S. 121.</ref>. Kompozycje opublikowała w śpiewnikach :
+
Irena Sitarz gra na skrzypcach, instrumentach klawiszowych, śpiewa. Interesuje się folklorem. Była członkiem oraz kapelmistrzem [[Kapela „Ostródzianie” |Kapeli „Ostródzianie” ]] działającej przy [[Centrum Kultury w Ostródzie]]. Od 2002 roku prowadzi zespół ''[[Póki co – trio]]''. Komponuje. Pierwsza kompozycją były ''[[Życzenia dla Ostródy]] ''. Współpracowała z [[Ostródzki Oddział Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury|Robotniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury]], do wielu tekstów zespołu  skomponowała muzykę. Komponowała muzykę do tekstów uczniów szkół,  w których pracowała. Sama pisze teksty do swojej muzyki.  „Tematycznie [piosenki] dotyczą naszego małego skrawka ziemi – Ostródy: krajobrazu, obiektów, ulic…” <ref> ''Otwarte okno. Antologia poetów i pisarzy Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich w Ostródzie'', Ostróda, Stowarzyszenie Autorów Polskich, 2008,  S. 121.</ref>. Kompozycje opublikowała w śpiewnikach :
 
* ''Przystań mojego życia''
 
* ''Przystań mojego życia''
 
* ''Módl się Ostródo'' (Ostróda, 2009)
 
* ''Módl się Ostródo'' (Ostróda, 2009)
Linia 19: Linia 19:
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==
 
*Strona internetowa Ireny Sitarz
 
*Strona internetowa Ireny Sitarz
http://www.irenasitarz.ovh.org/
+
[http://www.irenasitarz.ovh.org/]
  
[[Category:Powiat ostródzki]]
+
[[Category:Powiat ostródzki|Sitarz, Irena]]
[[Category:Muzyka]]
+
[[Category:Muzyka|Sitarz, Irena]]
[[Category:Kompozytorzy]]
+
[[Category:Muzycy, kompozytorzy i piosenkarze|Sitarz, Irena]]
[[Category:1951-1960]]
+
[[Category:Ostróda|Sitarz, Irena]]
[[Category:1961-1970]]
+
[[Category:1945-1989|Sitarz, Irena]]
[[Category:1971-1980]]
+
[[Category:1990-|Sitarz, Irena]]
[[Category:1991-2000]]
 
[[Category: 2001-2010]]
 

Aktualna wersja na dzień 11:48, 3 sie 2014

Źródło: Ze strony internetowej artystki

(1950- ) - nauczycielka, kompozytorka

Biografia

Urodziła się 24 czerwca 1950 roku. Nauczycielka wychowania muzycznego, przez trzydzieści lat związana ze szkolnictwem. Pracowała w szkole podstawowej w Szczepankowie, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostródzie, Społecznym Ognisku Muzycznym w Ostródzie, Klubie Garnizonowym w Ostródzie, w szkołach podstawowych w Ostródzie nr 2, 3, 4, 6, Ognisku Muzycznym przy szkole podstawowej nr 3 w Ostródzie. Wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Ostródzie. Obecnie na emeryturze.

Działalność i twórczość

Irena Sitarz gra na skrzypcach, instrumentach klawiszowych, śpiewa. Interesuje się folklorem. Była członkiem oraz kapelmistrzem Kapeli „Ostródzianie” działającej przy Centrum Kultury w Ostródzie. Od 2002 roku prowadzi zespół Póki co – trio. Komponuje. Pierwsza kompozycją były Życzenia dla Ostródy . Współpracowała z Robotniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury, do wielu tekstów zespołu skomponowała muzykę. Komponowała muzykę do tekstów uczniów szkół, w których pracowała. Sama pisze teksty do swojej muzyki. „Tematycznie [piosenki] dotyczą naszego małego skrawka ziemi – Ostródy: krajobrazu, obiektów, ulic…” [1]. Kompozycje opublikowała w śpiewnikach :

  • Przystań mojego życia
  • Módl się Ostródo (Ostróda, 2009)

Komponuje dla dzieci, uczniów i osób starszych. W różnych gatunkach muzycznych: swingu, country, rock and rollu, polce, mambo, cha-chy i innych.

Bibliografia

  1. Otwarte okno : antologia poetów i pisarzy Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich w Ostródzie. - Ostróda: Stowarzyszenie Autorów Polskich, 2008. – S. 121-123.

Przypisy

  1. Otwarte okno. Antologia poetów i pisarzy Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich w Ostródzie, Ostróda, Stowarzyszenie Autorów Polskich, 2008, S. 121.

Zobacz też

  • Strona internetowa Ireny Sitarz

[1]