Grzegorz Krawczyk

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

Plastyk, grafik, nauczyciel, instruktor plastyki w Ośrodku Kultury w Górowie Iławeckim (pseud. Gżeś).

Biografia

Pochodzi z okolic Łodzi. Studia plastyczne ukończył w Częstochowie. Po ukończeniu studiów wraz z żoną przeniósł się na Mazury. Mieszka i pracuje w Górowie Iławeckim.

Działalność

Po zakończeniu studiów podjął pracę jako instruktor plastyki w Ośrodku Kultury w Górowie Iławeckim. Promuje twórczość artystyczną dzieci (malarstwo, fotografia), organizując wystawy w miejscowym ośrodku kultury, a także prezentując prace podopiecznych w innych instytucjach kultury w Polsce. Jest opiekunem „Kabaretu Papricash” z Górowa Iławeckiego. Pracuje jako nauczyciel plastyki w klasie gimnazjalnej w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Twórczość

Jego pasją jest malarstwo. Najczęstszym motywem prac są akty kobiece. Ceni sobie twórczość malarzy współczesnych oraz Picassa, co przekłada się na nierealistyczną stylistykę jego malarstwa. Tworzy także pejzaże, do których inspiruje go piękno otaczającej przyrody mazurskiej. Prezentował swoje prace w kraju i zagranicą, m.in. w Belgii. Jest autorem grafik do dwóch tomików poezji Darii Butkiewicz i Edwarda Stefanowicza, wydanych w 2003 r. przez Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim.

Bibliografia

  1. Zagajewska, Katarzyna: Akty (i nie tylko) „Gżesia” / Katarzyna Zagajewska // „Gazeta Olsztyńska”. – 2004, dod. „Goniec Bartoszycki”, nr 13, s. 6.

Zobacz też