Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku – Giżycko 2011: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
(Utworzył nową stronę „Dziewiętnasta edycja Festiwalu „Szanty w Giżycku”, zorganizowana w Giżycku w dniach 15 –…”) |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | Dziewiętnasta edycja [[Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”| Festiwalu „Szanty w Giżycku”]], zorganizowana w Giżycku w dniach 15 – 16 lipca 2011 r. | + | [[Image:19Szanty2011banner.jpg|frame|right]]Dziewiętnasta edycja [[Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”|Festiwalu „Szanty w Giżycku”]], zorganizowana w Giżycku w dniach 15 – 16 lipca 2011 r. |
+ | |||
+ | == Organizatorzy == | ||
− | |||
*[[Giżyckie Centrum Kultury]] | *[[Giżyckie Centrum Kultury]] | ||
− | ==Przebieg== | + | == Przebieg == |
− | |||
− | ==Program<ref>[http://www.gizycko.pl/szanty-w-gizycku-2011-festiwal-piosenki-zeglarskiej-i-morskiej.html Według informacji z oficjalnej strony miasta Giżycko]</ref>== | + | Po rocznej przerwie, ponownie zorganizowano konkurs dla młodych wykonawców piosenki szantowej. Przesłuchania konkursowe odbyły się na Plaży Miejskiej, a uczestniczyło w nich pięć zespołów i jeden solista. Koncerty zaproszonych gwiazd odbyły się w amfiteatrze [[Twierdza Boyen|Twierdzy Boyen]]. Gospodarzem koncertów był Jerzy Porębski (jednocześnie dyrektor artystyczny Festiwalu). |
− | 15 lipca (piątek): | + | |
− | *15:00 (Plaża Miejska) – Przesłuchania konkursowe | + | == Program<ref>[http://www.gizycko.pl/szanty-w-gizycku-2011-festiwal-piosenki-zeglarskiej-i-morskiej.html Według informacji z oficjalnej strony miasta Giżycko]</ref> == |
− | *20:00 ([[Twierdza Boyen]]) – Koncert z udziałem: | + | |
− | **Jerzy Porębski | + | 15 lipca (piątek): |
− | **Andrzej Korycki i Dominika Żukowska | + | |
− | **„EKT Gdynia” | + | *15:00 (Plaża Miejska) – Przesłuchania konkursowe |
+ | *20:00 ([[Twierdza Boyen]]) – Koncert z udziałem: | ||
+ | **Jerzy Porębski | ||
+ | **Andrzej Korycki i Dominika Żukowska | ||
+ | **„EKT Gdynia” | ||
**„Orkiestra Dni Naszych” | **„Orkiestra Dni Naszych” | ||
− | 16 lipca (sobota): | + | 16 lipca (sobota): |
− | *20:00 ([[Twierdza Boyen]]) – Koncert z udziałem: | + | |
− | **Waldemar Mieczkowski z zespołem | + | *20:00 ([[Twierdza Boyen]]) – Koncert z udziałem: |
− | **„Ryczące Dwudziestki” | + | **Waldemar Mieczkowski z zespołem |
− | **„Atlantyda” | + | **„Ryczące Dwudziestki” |
− | **„Mechanicy Szanty” | + | **„Atlantyda” |
− | **[[Mietek Folk| „Mietek Folk”]] | + | **„Mechanicy Szanty” |
+ | **[[Mietek Folk|„Mietek Folk”]] | ||
**„Banana Boat” | **„Banana Boat” | ||
− | ==Uczestnicy konkursu== | + | == Uczestnicy konkursu == |
− | *Zespół „Szantażyści” | + | |
− | *Zespół „oJ taM” | + | *Zespół „Szantażyści” |
− | *Zespół „Przylądek Dobrych Dni” | + | *Zespół „oJ taM” |
− | *Zespół „Trzy Maszty” | + | *Zespół „Przylądek Dobrych Dni” |
− | *Zespół „Stara Wiara” | + | *Zespół „Trzy Maszty” |
+ | *Zespół „Stara Wiara” | ||
*Jacek „Zielik” Zieliński | *Jacek „Zielik” Zieliński | ||
− | == Laureaci== | + | == Laureaci == |
− | *I nagroda – Jacek Zieliński (Szczecin) | + | |
− | *II nagroda – Zespół „oJ taM” (Częstochowa) | + | *I nagroda – Jacek Zieliński (Szczecin) |
− | *III nagroda – Zespół „Trzy Maszty” (Toruń) | + | *II nagroda – Zespół „oJ taM” (Częstochowa) |
+ | *III nagroda – Zespół „Trzy Maszty” (Toruń) | ||
*Wyróżnienie – Zespół „Przylądek Dobrych Dni” (Warszawa) za utwór ''Nieprzebyta zatoka'' | *Wyróżnienie – Zespół „Przylądek Dobrych Dni” (Warszawa) za utwór ''Nieprzebyta zatoka'' | ||
− | ==Bibliografia== | + | == Bibliografia == |
− | #NOK: ''Najlepsze szanty'' / NOK // „Gazeta Wyborcza”. – 2011, nr 163, dod. „Olsztyn”, s. 7. | + | |
+ | #NOK: ''Najlepsze szanty'' / NOK // „Gazeta Wyborcza”. – 2011, nr 163, dod. „Olsztyn”, s. 7. | ||
#Ołdakowska, Zuzanna: ''Szanty w Giżycku'' / Zuzanna Ołdakowska // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 165, s. 13. | #Ołdakowska, Zuzanna: ''Szanty w Giżycku'' / Zuzanna Ołdakowska // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 165, s. 13. | ||
− | ==Przypisy== | + | == Przypisy == |
− | <references /> | + | |
+ | <references /> | ||
+ | |||
+ | == Zobacz też == | ||
− | |||
*[http://www.szantywgizycku.pl Oficjalna strona Festiwalu] | *[http://www.szantywgizycku.pl Oficjalna strona Festiwalu] | ||
− | [[Category: | + | [[Category:Powiat_giżycki]] [[Category:Muzyka]] [[Category:Festiwale]] [[Category:2010-2011]] |
Wersja z 11:32, 19 paź 2011
Dziewiętnasta edycja Festiwalu „Szanty w Giżycku”, zorganizowana w Giżycku w dniach 15 – 16 lipca 2011 r.
Spis treści
Organizatorzy
Przebieg
Po rocznej przerwie, ponownie zorganizowano konkurs dla młodych wykonawców piosenki szantowej. Przesłuchania konkursowe odbyły się na Plaży Miejskiej, a uczestniczyło w nich pięć zespołów i jeden solista. Koncerty zaproszonych gwiazd odbyły się w amfiteatrze Twierdzy Boyen. Gospodarzem koncertów był Jerzy Porębski (jednocześnie dyrektor artystyczny Festiwalu).
Program[1]
15 lipca (piątek):
- 15:00 (Plaża Miejska) – Przesłuchania konkursowe
- 20:00 (Twierdza Boyen) – Koncert z udziałem:
- Jerzy Porębski
- Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
- „EKT Gdynia”
- „Orkiestra Dni Naszych”
16 lipca (sobota):
- 20:00 (Twierdza Boyen) – Koncert z udziałem:
- Waldemar Mieczkowski z zespołem
- „Ryczące Dwudziestki”
- „Atlantyda”
- „Mechanicy Szanty”
- „Mietek Folk”
- „Banana Boat”
Uczestnicy konkursu
- Zespół „Szantażyści”
- Zespół „oJ taM”
- Zespół „Przylądek Dobrych Dni”
- Zespół „Trzy Maszty”
- Zespół „Stara Wiara”
- Jacek „Zielik” Zieliński
Laureaci
- I nagroda – Jacek Zieliński (Szczecin)
- II nagroda – Zespół „oJ taM” (Częstochowa)
- III nagroda – Zespół „Trzy Maszty” (Toruń)
- Wyróżnienie – Zespół „Przylądek Dobrych Dni” (Warszawa) za utwór Nieprzebyta zatoka
Bibliografia
- NOK: Najlepsze szanty / NOK // „Gazeta Wyborcza”. – 2011, nr 163, dod. „Olsztyn”, s. 7.
- Ołdakowska, Zuzanna: Szanty w Giżycku / Zuzanna Ołdakowska // „Gazeta Olsztyńska”. – 2011, nr 165, s. 13.