Ewa Domaradzka-Ziarek

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

Olsztyńska dziennikarka radiowa.

Biografia

Absolwentka Wydziału Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego (1984 r.), podyplomowych studiów Psychologia Zarządzania Personelem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (2003 r.), podyplomowych studiów Informatyka i Internet dla e-biznesu na Politechnice Warszawskiej (2008 r.) oraz podyplomowych studiów Marketing internetowy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2010 r.). Po obronie pracy magisterskiej, w 1984 r. rozpoczęła pracę w Radiu Olsztyn, w którym pracowała do 2003 r. Obecnie jest właścicielką firmy AKME V. Media, która zajmuje się promocją programów unijnych w mediach, opracowywaniem strategii reklamowych, organizacją imprez, doradztwem oraz szkoleniami z zakresu public relations.
Jako dziennikarka zajmowała się głównie tematyką społeczną, w tym kobiecą. Redagowała również audycje dla młodzieży, współpracując z młodymi ludźmi i przybliżając im pracę dziennikarza. Wielu z jej wychowanków pracuje również w zawodzie dziennikarza. Tworzyła również programy odtyczące Rosji, Litwy, Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego. Od 1998 r. organizowała plebiscyt Kobieta Sukcesu na Warmii i Mazurach, jest też pomysłodawczynią nowej formuły konkursu. Od 2002 r. tworzyła cykl wakacyjnych audycji poświęconych rozwojowi turystyki na Warmii i Mazurach, emitowanych w lokalnych i ogólnopolskich stacjach radiowych. Jest również autorką portali internetowych: www.modanamazury.pl oraz www.kobietysukcesu.eu.
Od 2000 r. jest członkinią Międzynarodowego Forum Kobiet. W Olsztynie założyła oddział tej organizacji, którego jest prezesem. Należy również do Olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Bibliografia

Ewa Domaradzka-Ziarek / wysłuchał Andrzej Zb. Brzozowski. – (Twarze olsztyńskich mediów) // Bez Wierszówki. – 2007, nr 12, s. 7.

Zobacz też

Sylwetka dziennikarki na: