Elektroniczne Pejzaże Muzyczne: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
(Opis)
Linia 5: Linia 5:
 
*[[Polskie Radio Olsztyn]]
 
*[[Polskie Radio Olsztyn]]
 
==Opis==
 
==Opis==
Celem wieloletniego projektu muzycznego była popularyzacja współczesnej muzyki elektronicznej, zarówno tej z nurtu tradycyjnego jak i alternatywnego. Wszystkimi edycjami festiwalu kierował [[Andrzej Mierzyński]] (również wykonawca muzyki elektronicznej i czynny uczestnik opisywanych koncertów). Imprezy odbywały się na dziedzińcu olsztyńskiego [[Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie| zamku]], w [[Amfiteatr im Czesława Niemena w Olsztynie| Amfiteatrze im. Czesława Niemena]], oraz w miejskiej scenerii. Na koncertach swoje utwory prezentowali zarówno muzycy z Olsztyna ([[Andrzej Mierzyński]]) jak i z innych miast Polski (m.in. Michał Bukowski, Adam Bórkowski, Piotr Lenart, Marcin Siwiec, Jarosław Degórski, Maciej Wierzchowski, [[Piotr Krupski]], Adam Bownik, Marek Biliński, Maciej Braciszewski, Jakub Kmieć, Władysław Komendarek, Electronic Revival). W koncertach brały również udział zespoły parateatralne (Teatr Między Innymi, [[Grupa Teatralna „Zmysł”]], [[Teatr Ognia "Exodus"]], [[Pracownia Tańca Współczesnego "Pryzmat"]]). <br>Po zakończeniu koncertu zwyczajowo organizowano „część kuluarową”, czyli spotkania artystów z publicznością. Wstęp na imprezy był bezpłatny. Całość organizowano w ramach corocznej edycji [[Olsztyńskie Lato Artystyczne| Olsztyńskiego Lata Artystycznego]].
+
Celem wieloletniego projektu muzycznego była popularyzacja współczesnej muzyki elektronicznej, zarówno tej z nurtu tradycyjnego jak i alternatywnego. Wszystkimi edycjami festiwalu kierował [[Andrzej Mierzyński]] (pomysłodawca i inicjator festiwalu, również wykonawca muzyki elektronicznej). Imprezy odbywały się na dziedzińcu olsztyńskiego [[Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie| zamku]], w [[Amfiteatr im Czesława Niemena w Olsztynie| Amfiteatrze im. Czesława Niemena]], oraz w miejskiej scenerii. Na koncertach swoje utwory prezentowali zarówno muzycy z Olsztyna ([[Andrzej Mierzyński]]) jak i z innych miast Polski (m.in. Michał Bukowski, Adam Bórkowski, Piotr Lenart, Marcin Siwiec, Jarosław Degórski, Maciej Wierzchowski, [[Piotr Krupski]], Adam Bownik, Marek Biliński, Maciej Braciszewski, Jakub Kmieć, Władysław Komendarek, Electronic Revival). W koncertach brały również udział zespoły parateatralne (Teatr Między Innymi, [[Grupa Teatralna „Zmysł”]], [[Teatr Ognia "Exodus"]], [[Pracownia Tańca Współczesnego "Pryzmat"]]). <br>Po zakończeniu koncertu zwyczajowo organizowano „część kuluarową”, czyli spotkania artystów z publicznością. Wstęp na imprezy był bezpłatny. Całość organizowano w ramach corocznej edycji [[Olsztyńskie Lato Artystyczne| Olsztyńskiego Lata Artystycznego]].
  
 
==Edycje==
 
==Edycje==

Wersja z 21:37, 28 sie 2012

Uczestnicy I Elektronicznych Pejzaży Muzycznych
Fot. Jacek Kowalski
Źródło: www.andymian.pl

Impreza muzyczna, organizowana w Olsztynie corocznie od 2005 r.

Organizator

Opis

Celem wieloletniego projektu muzycznego była popularyzacja współczesnej muzyki elektronicznej, zarówno tej z nurtu tradycyjnego jak i alternatywnego. Wszystkimi edycjami festiwalu kierował Andrzej Mierzyński (pomysłodawca i inicjator festiwalu, również wykonawca muzyki elektronicznej). Imprezy odbywały się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku, w Amfiteatrze im. Czesława Niemena, oraz w miejskiej scenerii. Na koncertach swoje utwory prezentowali zarówno muzycy z Olsztyna (Andrzej Mierzyński) jak i z innych miast Polski (m.in. Michał Bukowski, Adam Bórkowski, Piotr Lenart, Marcin Siwiec, Jarosław Degórski, Maciej Wierzchowski, Piotr Krupski, Adam Bownik, Marek Biliński, Maciej Braciszewski, Jakub Kmieć, Władysław Komendarek, Electronic Revival). W koncertach brały również udział zespoły parateatralne (Teatr Między Innymi, Grupa Teatralna „Zmysł”, Teatr Ognia "Exodus", Pracownia Tańca Współczesnego "Pryzmat").
Po zakończeniu koncertu zwyczajowo organizowano „część kuluarową”, czyli spotkania artystów z publicznością. Wstęp na imprezy był bezpłatny. Całość organizowano w ramach corocznej edycji Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Edycje