Elbląskie Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2009: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
(Utworzył nową stronę „efe”)
 
Linia 1: Linia 1:
efe
+
[[Image:Gdynia2009.jpg|thumb|right|300px]]
 +
Trzydziesta czwarta edycja dorocznego projektu artystycznego pn. [[Elbląskie Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni]], realizowana w okresie 14-16 i 18-19 września 2009 r. w elbląskim [[Kino „Światowid” w Elblągu| Kinie „Światowid”]].
 +
 
 +
==Organizator==
 +
*[[Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu |Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu]]
 +
 
 +
==Opis==
 +
Opisywana impreza ma rangę jednego z ważniejszych wydarzeń filmowych w Elblągu i co roku przyciąga wielu miłośników polskiego kina – gdyż z tej okazji przez pięć dni w elbląskim [[Kino „Światowid” w Elblągu| Kinie „Światowid”]] wyświetlono pięć filmów, startujących do konkursu głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prezentowane obrazy powstały od 1 września 2008 r. do końca sierpnia 2009 r. Prezentacje połączono z poprojekcyjnymi spotkaniami elbląskiej widowni z twórcami filmowymi - reżyserami, aktorami i filmoznawcami, którzy Festiwalu z Gdyni przyjechali do Elbląga.<br>
 +
Tożsama impreza odbyła się również w Gdańskim Centrum Filmowym (15-20 września) oraz Wejherowskim Centrum Kultury (15-19 września) – w wymienionych miastach jednak zaprezentowano repertuar wzbogacony o filmy: ''Nigdy nie mów nigdy'' w reżyserii Wojciecha Pacyny (Gdańsk), ''Galerianki'' w reżyserii Katarzyny Rosłaniec (Gdańsk, Wejherowo) i ''Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną'' w reżyserii Xawerego Żuławskiego (Wejherowo).
 +
==Projekcje==
 +
*14 września – ''Janosik. Prawdziwa historia'' (reżyseria: Agnieszka Holland i Kasia Adamik);
 +
*15 września – ''Ostatnia akcja'' (reżyseria: Michał Rogalski);
 +
*16 września – ''Rewers'' (reżyseria: Borys Lankosz);
 +
*18 września – ''Miasto z morza'' (reżyseria: Andrzej Kotkowski);
 +
*19 września – ''Enen'' (reżyseria: Feliks Falk).
 +
 
 +
==Zobacz też==
 +
* http://pl.fpff.pl/artykul-62-36-34_festiwal_polskich_filmow_fabularnych
 +
 
 +
[[Category: Film]] [[Category: Festiwale]] [[Category: Elbląg]] [[Category: 2001-2010]]

Wersja z 12:45, 5 wrz 2011

Gdynia2009.jpg

Trzydziesta czwarta edycja dorocznego projektu artystycznego pn. Elbląskie Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, realizowana w okresie 14-16 i 18-19 września 2009 r. w elbląskim Kinie „Światowid”.

Organizator

Opis

Opisywana impreza ma rangę jednego z ważniejszych wydarzeń filmowych w Elblągu i co roku przyciąga wielu miłośników polskiego kina – gdyż z tej okazji przez pięć dni w elbląskim Kinie „Światowid” wyświetlono pięć filmów, startujących do konkursu głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prezentowane obrazy powstały od 1 września 2008 r. do końca sierpnia 2009 r. Prezentacje połączono z poprojekcyjnymi spotkaniami elbląskiej widowni z twórcami filmowymi - reżyserami, aktorami i filmoznawcami, którzy Festiwalu z Gdyni przyjechali do Elbląga.
Tożsama impreza odbyła się również w Gdańskim Centrum Filmowym (15-20 września) oraz Wejherowskim Centrum Kultury (15-19 września) – w wymienionych miastach jednak zaprezentowano repertuar wzbogacony o filmy: Nigdy nie mów nigdy w reżyserii Wojciecha Pacyny (Gdańsk), Galerianki w reżyserii Katarzyny Rosłaniec (Gdańsk, Wejherowo) i Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną w reżyserii Xawerego Żuławskiego (Wejherowo).

Projekcje

  • 14 września – Janosik. Prawdziwa historia (reżyseria: Agnieszka Holland i Kasia Adamik);
  • 15 września – Ostatnia akcja (reżyseria: Michał Rogalski);
  • 16 września – Rewers (reżyseria: Borys Lankosz);
  • 18 września – Miasto z morza (reżyseria: Andrzej Kotkowski);
  • 19 września – Enen (reżyseria: Feliks Falk).

Zobacz też