Dzień Działacza Kultury 1990 w Olsztynie

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
DDK2.jpg

Doroczne święto dedykowane ludziom wyjątkowo zaangażowanym w kwestie promocji i popularyzacji kultury – zwłaszcza związanej z piśmiennictwem – zorganizowane jako specjalna impreza okolicznościowa 21 maja 1990 r. w Olsztynie.

Przebieg

Opisywana edycja święta odbyła się w ramach dorocznych Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy, czyli okresu wypełnionego imprezami związanymi z promocją i popularyzacją szeroko pojmowanej kultury. Jedną z takich imprez był również Dzień Działacza Kultury, niejako podsumowujący całość miesiąca kultury. W sobotę 21 maja w Sali Kopernikowskiej olsztyńskiego zamku, czyli siedzibie Muzeum Warmii i Mazur, odbyły się główne wojewódzkie uroczystości. W obecności przedstawicieli samorządu olsztyńskiego, nagrodzono reprezentantów środowisk kultury oraz pracowników instytucji i placówek jej upowszechniania. Dekoracji dokonał wojewoda olsztyński Roman Przedwojski..

Nagrodzeni

Nagrodę Wojewody Województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymali:

  • Benedykt Błoński, dyrygent [Wawrzyczki| Chóru Akademickiego im. prof. W. Wawrzyczka]]
  • Stefan Brzozowski, pieśniarz i kompozytor, lider olsztyńskich grup muzycznych – m.in.

Czerwonego Tulipana

Opisywana edycja pod względem oprawy artystycznej miała skromniejszy wymiar niż w zeszłych latach i odbyła się w kameralnym gronie.

Bibliografia

  1. SEG: Nagrody wojewody / SEG // „Gazeta Olsztyńska”. – 1990, nr 96, s. 6.