Dni Olsztyna: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Linia 2: Linia 2:
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
 
+
W latach 70-tych funkcję głównego organizatora pełniło [[Towarzystwo Miłośników Olsztyna]] oraz Urząd Miasta Olsztyna. W latach 80-tych w celu przygotowania uroczystości powołano Biuro Organizacyjne Dni Olsztyna. do prac nad jubileuszem włączył sie także [[Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie]], który jest obecnie gospodarzem Dni Jakubowych.
Urząd Miasta Olsztyna  
 
Towarzystwo Miłośników Olsztyna
 
 
 
  
 
==Opis==
 
==Opis==

Wersja z 18:18, 15 wrz 2011

Cykl imprez kulturalnych, artystycznych i rozrywkowych organizowanych w Olsztynie od 1971 r.

Organizator

W latach 70-tych funkcję głównego organizatora pełniło Towarzystwo Miłośników Olsztyna oraz Urząd Miasta Olsztyna. W latach 80-tych w celu przygotowania uroczystości powołano Biuro Organizacyjne Dni Olsztyna. do prac nad jubileuszem włączył sie także Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, który jest obecnie gospodarzem Dni Jakubowych.

Opis

Pierwsza edycja Dni Olsztyna nosiła nazwę Olsztyńskie Dni Folkloru. Imprezę zorganizowano wysiłkiem władz miasta Olsztyna oraz redakcji „Życia Warszawy”. Z tej okazji ukazał się także „olsztyński” numer spacjalny pisma. Dni Olsztyna przez kolejne lata organizowane były jako cykl wydarzeń o charakterze kulturalnym, artystycznym i rozrywkowym, odbywających się przek kilka kolejnych dni, zarówno w instytucjach kulturalnych, jak i na estradach oraz w planerach. Na Dni Olsztyna od wielu lat składa się:

  • oficjalne otwarcie obchodów - z udziałem zaproszonych gości (przedstawicieli samorzadów lokalnych, środowisk artystycznych, działaczy kultury)
  • kiermasze
  • wystawy tematyczne
  • występy estradowe
  • finały konkursów, uroczystości wręczania nagród oraz odznaczeń

Cel

Celem Dni Olsztyna jest promocja miasta, jego walorów turystycznych, zaprezentowanie efektów pracy środowisk kulturalnych i artystycznych, jak również działań twórców ludowych, amatorów, dzieci i młodzieży.

Edycje