Andrzej Dramiński

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR

(1951- ) – olsztyński dziennikarz

Biografia

Urodził się w Olsztynie. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie dziennikarskie zdobywał od roku 1973 r., publikując jako student w „Gazecie Toruńskiej”, „Biuletynie Informacyjnym UMK”, wydawanym przez Klub Dziennikarzy Studenckich oraz „Meritum” – piśmie studentów z Torunia i Bydgoszczy. W tym czasie działał również jako radiowy dziennikarz muzyczny (Radio Bielany). Podczas studiów podyplomowych publikował w piśmie warsztatowym „Merkuriusz”. Do roku 1989 r. był dziennikarzem tygodnika „Nasza Wieś”, po likwidacji pisma współpracował z „Głosem Warfamy”, „Gazetą Olsztyńską”. Jako publicysta zajmował się głównie zagadnieniami społeczno-prawnymi.
Po 1989 r. wrócił do zawodu radcy prawnego. Publikował jednak nadal w wielu czasopismach: „Dzienniku Polskim”, „Dzienniku Żołnierzy”, „Naszej Gazecie”. Od 2001 r. regularnie drukuje swoje teksty o muzyce w „Kalendarzu Olsztyna”.

Nagrody i odznaczenia

  • Srebrna Odznaka ZMW

Bibliografia

  1. Dramiński, Andrzej: Andrzej Dramiński / rozm. Andrzej Zb. Brzozowski. – (Twarze olsztyńskich mediów) // „Bez Wierszówki”. – 2008, nr 7, s. 7.
  2. Słownik dziennikarzy polskich 1945-1985 A-Z / pod red. Wacława Zuchniewicza // „Prasa Polska”. – 1988, nr 6, s. 31.