Agnieszka Symołon: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
(Utworzono nową stronę "image:01as19.jpg image:02as19.jpg image:03as19.jpg image:04as19.jpg Olsztyńs...")
(Brak różnic)

Wersja z 09:17, 31 sty 2019

01as19.jpg
02as19.jpg
03as19.jpg
04as19.jpg

Olsztyńska piosenkarka, autorka tekstów.

Biografia i działalność artystyczna

Agnieszka Symołon pochodzi z Olsztyna, jest magistrem filologii polskiej (specjalność pedagogiczna i teatralna). Piosenkarka, a także autorka tekstów.

Członkini Naukowego Koła Teatralnego "Rapsod" pod kierunkiem animatorki kultury, specjalistki od mowy scenicznej, mgr Krystyny Spikert przy Instytucie Filologii Polskiej w Olsztynie. W trakcie studiów była członkinią Teatru Studenckiego "Na Wynos". Wszechstronna i charyzmatyczna wokalistka z mocnym głosem o ciepłej barwie współpracująca z wieloma zespołami, grupami oraz muzykami, swobodnie poruszająca się w takich gatunkach jak; jazz, pop, soul, folk oraz piosenka literacka.

Brała udział w koncertach na terenie kraju i za granicą, występowała na wielu scenach; Dżeztiwal w Dobrym Mieście, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie, Salonik Artystyczny La Boheme w Warszawie i inne…

Wraz z zespołem Hoboud nagrała płytę - W roku 2009 nagrodzoną w plebiscycie na Folkowy Fonogram Roku (płyta "Wskrzeszenie Hobouda") oraz nagroda w konkursie Polskiego Radia - Nowa Tradycja. W 2015 zespół reprezentował Polskę Wschodnią na międzynarodowych Targach EXPO w Mediolanie.

Stypendystka Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2012 r.

Współorganizowała Olsztyńskie Zaduszki Jazzowe. W 2008 r. brała udział w ogólnopolskim projekcie "Lato w Teatrze" oraz sztuce zatytułowanej "Teatr Porozrzucany" w reżyserii Cezarego Ilczyny. Brała udział w projektach takich grup jak: Scena Babel, Hoboud, Phantasmagoria, Expresion Flamenco, Swing Touch Band, Wavestime, Ols Band, Cabaret dada Go i wielu innych...

W przygotowaniu autorski materiał muzyczny artystki wraz z promującym go singlem "Insomnia".

Strony internetowe

Wywiady

Dyskografia

  • Hoboud - "Wskrzeszenie Hobouda" - 2009.

Nagrody

  • Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja" - zespół Hoboud, III nagroda w 2009 r.
  • Hoboud - laureat "Wirtualnych Gęśli" - 2010 r.
  • Stypendium Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego - 2012 r.

Multimedia

Źródła

  1. Materiały własne.