Święto Poezji Dziecięcej 1998 rok: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
 
Linia 1: Linia 1:
Konkurs recytatorski uczniów szkół podstawowych z woj. olsztyńskiego, który miał miejsce 3 czerwca 1998 r.
+
Konkurs recytatorski uczniów szkół podstawowych z [[ewim:Województwo olsztyńskie|woj. olsztyńskiego]], który miał miejsce 3 czerwca 1998 r.
  
 
== Organizatorzy ==
 
== Organizatorzy ==

Aktualna wersja na dzień 13:35, 1 gru 2014

Konkurs recytatorski uczniów szkół podstawowych z woj. olsztyńskiego, który miał miejsce 3 czerwca 1998 r.

Organizatorzy

Jury

Cele

  • Kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego
  • Stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Adama Mickiewicza
  • Artystyczna konfrontacja małych recytatorów

Przebieg

Grupy wiekowe

  • I grupa - klasy I-III szkoły podstawowej
  • II grupa - klasy IV-VI szkoły podstawowej
  • III grupa - klasy VII-VIII szkoły podstawowej

I Etap: Eliminacje środowiskowe

Eliminacje środowiskowe organizują i przeprowadzają szkoły podstawowe, 6 najlepszych recytatorów (po 2 osoby z każdej grupy wiekowej) przechodzi do eliminacji miejskich, miejsko-gminnych lub gminnych.

II Etap: Eliminacje miejskie, miejsko-gminne lub gminne

Eliminacje organizowane są przez Miejskie, Miejsko-Gminne lub Gminne Ośrodki Kultury, w trakcie ,których wytypowane są 3 osoby (po 1 z grupy wiekowej) do udziału w imprezach rejonowych.

III Etap: Eliminacje rejonowe

Odbyły się w domach i ośrodkach kultury w Bartoszycach, Biskupcu, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Morągu, Mrągowie, Nidzicy, Ostródzie, Olsztynie, Olsztynku, Szczytnie, Iławie.

IV Etap: „Święto Poezji Dziecięcej” – Adamowi Mickiewiczowi

„Święto Poezji Dziecięcej” ma charakter Koncertu Laureatów z eliminacji rejonowych.

Laureaci

Kategoria klasy I-III

  • I miejsce – Marta Szydłowska z Nidzicy
  • II miejsce – Ewa Rutkowska z Biesala
  • III miejsce – Małgorzata Gostkowska oraz Małgorzata Weryk

Kategoria klasy IV-VI

  • I miejsce – nie przyznano
  • II miejsce – Alicja Rzymska oraz Łukasz Wróblewski
  • III miejsce – Iwona Małecka

Kategoria klasy VII-VIII

  • I miejsce – Justyna Ostrowska, Nidzica
  • II miejsce – Emilia Bonalska
  • III miejsce – Emilia Wileńska

Bibliografia

  1. Imprezy, akcje, konkursy. 1993-2000, Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Sygn. 8/253/1