Noce Teatru i Poezji w Elblągu. Festiwal Piosenki Wartościowej 2009
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Wersja z dnia 15:03, 23 lis 2012 autorstwa Elwira (dyskusja | edycje) (stronę XIII Noce Teatru i Poezji w Elblągu. Festiwal Piosenki Wartościowej przeniósł do Noce Teatru i Poezji w Elblągu. Festiwal Piosenki Wartościowej 2009)
13 edycja multidyscyplinarnej imprezy plenerowej pn. Noce Teatru i Poezji w Elblągu, zorganizowana od 26 do 30 sierpnia 2009 r. w Elblągu.
Spis treści
Organizator
Opis
Pięciodniowa impreza zapewniła uczestnikom różnorodność sztuk i gatunków (od klasyki po muzykę alternatywną, od spotkań literackich po kabareton), aby jak najpełniej oddać współczesne tendencje wielokulturowości – również w dziedzinie rozrywki. Każdy wieczór Nocy odbywał się więc pod znakiem innej sztuki: filmu, literatury, muzyki, teatru w wersji komediowej, czyli kabaretu oraz operetki. Impreza po raz pierwszy zyskała dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przebieg
26 sierpnia
(środa)
- projekcja filmu Gabinet doktora Caligari (reż. Robert Wiene) – Kino „Światowid” w Elblągu (wraz z muzyką „na żywo” w wykonaniu artystów związanych ze sceną yassową, Tymona Tyrańskiego oraz zespołu „The Transistors”)
27 sierpnia
(czwartek)
- spotkanie literackie z Antonim Liberą (prow.: Krzysztof Masłoń) – Galeria Noblilis w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu. W programie dyskusja nt. treści i stylu literackiego, a także ich wpływu na recepcję czytelnika.
28 sierpnie
(piątek)
- koncert 13 laureatów konkursów i przeglądów piosenki aktorskiej, artystycznej, literackiej, autorskiej i poezji śpiewanej – dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu (prow.: Dorota Welmann)
- recital jazzowy Sigmy Davis (USA)
29 sierpnia
(sobota)
- widowisko Zamkowa noc z kabaretem, czyli przesądy i zabobony (w reż. Krzysztofa Jaślara – dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. W programie występy Piotra Bałtroczyka, Kabaretu pod Wydrwigroszem, Łowców B., grupy „NOWAKI”, Grupy MoCarta oraz Ireneusza Krosnego
30 sierpnia
(niedziela)
- operetka Wesoła Wdówka w wykonaniu teatru Muzycznego z Poznania – dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.
Bibliografia
- Czyżyk, Antoni: Znów pójdziemy na całość / Antoni Czyżyk ; rozm. przepr. Barbara Brumer // „Tydzień w Elblągu”. – 2009, nr 15, s. 10-11.
- JD: Noce… w pełni / JD // „Tydzień w Elblągu”. – 2009, nr 15, s. 12.