Wojewódzki Konkurs Krasomówczy Mocni w słowie w Elblągu 2011: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Linia 7: | Linia 7: | ||
==Organizatorzy== | ==Organizatorzy== | ||
− | *Zespół Szkół nr 1 w Elblągu | + | *[[ewim:Zespół Szkół nr 1 w Elblągu|Zespół Szkół nr 1 w Elblągu]] |
*Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu | *Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu | ||
*[[Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu]] | *[[Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu]] | ||
Linia 46: | Linia 46: | ||
==Laureaci== | ==Laureaci== | ||
Uczniowie szkół podstawowych: | Uczniowie szkół podstawowych: | ||
− | *I miejsce – Bartosz Bem (SP nr 16 w Elblągu) | + | *I miejsce – Bartosz Bem ([[ewim:Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu|SP nr 16 w Elblągu]]) |
*II miejsce: | *II miejsce: | ||
**Anna Bisaga (SP nr 16 w Elblągu) | **Anna Bisaga (SP nr 16 w Elblągu) | ||
− | **Maksymilian Michalak (SP nr 18 w Elblągu) | + | **Maksymilian Michalak ([ewim:Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu|SP nr 18 w Elblągu]]) |
Uczniowie gimnazjów: | Uczniowie gimnazjów: | ||
− | *I miejsce – Magdalena Hasiura (Gimnazjum nr 3 w Elblągu) | + | *I miejsce – Magdalena Hasiura ([[ewim:Gimnazjum nr 3 w Elblągu|Gimnazjum nr 3 w Elblągu]]) |
− | *II miejsce – Kinga Seroczyńska (Gimnazjum nr 8 w Elblągu) | + | *II miejsce – Kinga Seroczyńska ([[ewim:Gimnazjum nr 8 w Elblągu|Gimnazjum nr 8 w Elblągu]]) |
*III miejsce: | *III miejsce: | ||
− | **Michał Iwaszkiewicz (Zespół Szkół w Młynarach) | + | **Michał Iwaszkiewicz ([[ewim:Zespół Szkół w Młynarach|Zespół Szkół w Młynarach]]) |
− | **Igor Górski (Gimnazjum nr 6 w Elblągu) | + | **Igor Górski ([[ewim:Gimnazjum nr 6 w Elblągu|Gimnazjum nr 6 w Elblągu]]) |
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: | Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: | ||
− | *I miejsce – Karolina Klamka (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. K. Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim) | + | *I miejsce – Karolina Klamka ([[ewim:Zespół Szkół Ogólnokształcących im. K. Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim|Zespół Szkół Ogólnokształcących im. K. Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim]]) |
*II miejsce: | *II miejsce: | ||
− | **Róża Kamińska (Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie) | + | **Róża Kamińska ([[ewim:Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie|Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie]]) |
**Aneta Psiuk (Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie) | **Aneta Psiuk (Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie) | ||
Dorośli: | Dorośli: | ||
Linia 77: | Linia 77: | ||
[[Category: Literatura]] | [[Category: Literatura]] | ||
[[Category: Elbląg]] | [[Category: Elbląg]] | ||
− | [[Category: | + | [[Category: 1990-]] |
Aktualna wersja na dzień 10:52, 13 lis 2014
Piąta edycja Wojewódzkiego Konkurs Krasomówczego „Mocni w słowie” zorganizowana w 2011 r.
Spis treści
Organizatorzy
- Zespół Szkół nr 1 w Elblągu
- Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu
- Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu
Patronat honorowy:
- Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Przebieg
W konkursie wzięły udział siedemdziesiąt cztery osoby, m.in. z Elbląga, Nowego Miasta Lubawskiego, Górowa Iławeckiego, Lidzbarka Warmińskiego i Iławy. Do finału, który odbył się 29 kwietnia, zakwalifikowało się trzynaścioro mówców.
Tematy wystąpień:
- Uczniowie szkół podstawowych:
- „To, co wiemy, jest kroplą. To, czego nie wiemy – oceanem”. (Izaak Newton)
- „Czytanie rozwija rozum młodzieży (…), uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”. (Marcus Tullius Cicero)
- „Kto tylko o sobie myśli, traci z oczu świat”. (Karel Ćapek)
- „Są takie wydarzenia, które – przeżyte wspólnie – muszą się zakończyć przyjaźnią”. (Joanne Kathleen Rowling)
- Gimnazjaliści:
- „Każda jakość pozytywna ma swoją negatywną stronę. Geniusz Einsteina doprowadził do Hiroszimy”. (Pablo Picasso)
- Czas młodości to czas buntu. „Aby istnieć, człowiek musi się buntować”. (Albert Camus)
- „Obojętność jest jak lód polarny na biegunach: zabija wszystko”. (Honore de Balzak)
- „Zwycięzca ma wielu przyjaciół, zwyciężony ma dobrych przyjaciół”. (przysłowie mongolskie)
- Uczniowie szkól ponadgimnazjalnych:
- „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”. (Joanne Kathleen Rowling)
- „W życiu jest coś więcej do zrobienia, niż tylko zwiększać jego tempo”. (Mahatma Gandhi)
- „Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił”. (Edmund Burke)
- „Podziwiać należy czyny, nie słowa”. (Demokryt)
- Dorośli:
- „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów”. (Izaak Newton)
- „Aby istnieć, trzeba uczestniczyć”. (Antonie de Saint Exupery)
- „Nigdy nie będzie szczęśliwym ten, kogo dręczy myśl, że ktoś jest szczęśliwszy od niego”. (Seneka)
- „Bądź odważny, gdy rozum zawodzi, bądź odważny. W ostatecznym rachunku jedynie to się liczy”. (Zbigniew Herbert)
Jury
- Irena Adamiak – aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
- Marlena Derlukiewicz – konsultant ds. języka polskiego w W-MODN w Elblągu
- Agata Janik – dziennikarka Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl
- Katarzyna Jarosińska-Buriak – wykładowca PWSZ w Elblągu
- Mariola Szczepańska – wicedyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu
Laureaci
Uczniowie szkół podstawowych:
- I miejsce – Bartosz Bem (SP nr 16 w Elblągu)
- II miejsce:
- Anna Bisaga (SP nr 16 w Elblągu)
- Maksymilian Michalak ([ewim:Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu|SP nr 18 w Elblągu]])
Uczniowie gimnazjów:
- I miejsce – Magdalena Hasiura (Gimnazjum nr 3 w Elblągu)
- II miejsce – Kinga Seroczyńska (Gimnazjum nr 8 w Elblągu)
- III miejsce:
- Michał Iwaszkiewicz (Zespół Szkół w Młynarach)
- Igor Górski (Gimnazjum nr 6 w Elblągu)
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
- I miejsce – Karolina Klamka (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. K. Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim)
- II miejsce:
- Róża Kamińska (Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie)
- Aneta Psiuk (Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie)
Dorośli:
- I miejsce – Tomasz Bil
- II miejsce – Krystyna Trudnowska
- III miejsce – Halina Ratajewska
Bibliografia
- ES: Mocni w słowie / ES. – Il. // „Tydzień w Elblągu”. – 2011, nr 9, s. 16.