Festiwal Rockowy Kierunek Olsztyn: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Linia 8: Linia 8:
 
== Cel  ==
 
== Cel  ==
  
Głównym celem festiwalu była promocja zespołów rockowych z regionu Warmii i Mazur oraz Olsztyna na scenie lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.  
+
Głównym celem festiwalu była promocja zespołów rockowych z regionu [[ewim:Warmia|Warmii]] i [[ewim:Mazury|Mazur]] oraz [[ewim:Olsztyn|Olsztyna]] na scenie lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.  
  
 
== Opis  ==
 
== Opis  ==
  
Początkowe założenia festiwalu dotyczyły promocji lokalnych zespołów rockowych lub wykonujących muzykę z elementami rocka. Taki cel przyświecał organizatorom podczas [[I Międzynarodowy Festiwal Rockowy „Kierunek Olsztyn” – Olsztyn 2006|pierwszej edycji festiwalu]]. Wówczas adresatami festiwalu były wyłącznie zespoły z naszego regionu. Koncepcja ta uległa zmianie w kolejnych edycjach, kiedy to rozszerzono zaproszenie do udziału w przeglądzie konkursowym, na teren całej Polski. Rangę międzynarodową nadał festiwalowi udział zagranicznych formacji zaproszonych przez organizatorów. Zasady kwalifikacji grup pozostały niezmienne – o udziale w konkursie decydowało jury na podstawie nadesłanych materiałów demo. Przy czym potencjalnymi uczestnikami przeglądu mogły być jedynie zespoły debiutujące, tzn. nie mające w swoim dorobku wydawnictw fonograficznych ani podpisanego kontraktu fonograficznego.<ref> [http://independent.pl/w/20498 Regulamin przeglądu konkursowego]</ref> Od początku impreza była jednym z programowych wydarzeń Olsztyńskiego Lata Artystycznego, jednak od 2009 roku nie weszła już do kalendarza imprez miejskich, tak więc edycja z 2008 roku była ostatnią, jaką udało się organizatorom zrealizować.  
+
Początkowe założenia festiwalu dotyczyły promocji lokalnych zespołów rockowych lub wykonujących muzykę z elementami rocka. Taki cel przyświecał organizatorom podczas [[I Międzynarodowy Festiwal Rockowy „Kierunek Olsztyn” – Olsztyn 2006|pierwszej edycji festiwalu]]. Wówczas adresatami festiwalu były wyłącznie zespoły z naszego regionu. Koncepcja ta uległa zmianie w kolejnych edycjach, kiedy to rozszerzono zaproszenie do udziału w przeglądzie konkursowym, na teren całej Polski. Rangę międzynarodową nadał festiwalowi udział zagranicznych formacji zaproszonych przez organizatorów. Zasady kwalifikacji grup pozostały niezmienne – o udziale w konkursie decydowało jury na podstawie nadesłanych materiałów demo. Przy czym potencjalnymi uczestnikami przeglądu mogły być jedynie zespoły debiutujące, tzn. nie mające w swoim dorobku wydawnictw fonograficznych ani podpisanego kontraktu fonograficznego.<ref> [http://independent.pl/w/20498 Regulamin przeglądu konkursowego]</ref> Od początku impreza była jednym z programowych wydarzeń [[Olsztyńskie Lato Artystyczne|Olsztyńskiego Lata Artystycznego]], jednak od 2009 roku nie weszła już do kalendarza imprez miejskich, tak więc edycja z 2008 roku była ostatnią, jaką udało się organizatorom zrealizować.  
  
 
== Nagrody  ==
 
== Nagrody  ==
Linia 37: Linia 37:
 
[http://independent.pl/w/13820 Strona patrona medialnego Independent.pl]  
 
[http://independent.pl/w/13820 Strona patrona medialnego Independent.pl]  
  
[[Category:Olsztyn]] [[Category:Muzyka]] [[Category:Festiwale]] [[Category:2001-2010]] [[Category:2011-2020]]
+
[[Category:Olsztyn]] [[Category:Muzyka]] [[Category:Festiwale]] [[Category:1990-]]

Wersja z 07:26, 5 wrz 2014

Organizowany od 2006 roku w Olsztynie.

Organizatorzy

Cel

Głównym celem festiwalu była promocja zespołów rockowych z regionu Warmii i Mazur oraz Olsztyna na scenie lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Opis

Początkowe założenia festiwalu dotyczyły promocji lokalnych zespołów rockowych lub wykonujących muzykę z elementami rocka. Taki cel przyświecał organizatorom podczas pierwszej edycji festiwalu. Wówczas adresatami festiwalu były wyłącznie zespoły z naszego regionu. Koncepcja ta uległa zmianie w kolejnych edycjach, kiedy to rozszerzono zaproszenie do udziału w przeglądzie konkursowym, na teren całej Polski. Rangę międzynarodową nadał festiwalowi udział zagranicznych formacji zaproszonych przez organizatorów. Zasady kwalifikacji grup pozostały niezmienne – o udziale w konkursie decydowało jury na podstawie nadesłanych materiałów demo. Przy czym potencjalnymi uczestnikami przeglądu mogły być jedynie zespoły debiutujące, tzn. nie mające w swoim dorobku wydawnictw fonograficznych ani podpisanego kontraktu fonograficznego.[1] Od początku impreza była jednym z programowych wydarzeń Olsztyńskiego Lata Artystycznego, jednak od 2009 roku nie weszła już do kalendarza imprez miejskich, tak więc edycja z 2008 roku była ostatnią, jaką udało się organizatorom zrealizować.

Nagrody

Główną nagrodę – Grand Prix – stanowi nagranie płyty w profesjonalnym studiu. Oprócz tego organizatorzy przewidzieli nagrody dodatkowe: publiczności, dziennikarzy oraz wyróżnienia w postaci sprzętu.

Edycje

Bibliografia

  1. Kasjaniuk, Grzegorz: W kierunku Olsztyna / Grzegorz Kasjaniuk, Mariusz Kwas, Wojciech Ulatowski ; rozm. przepr. Michał Bartoszewicz // „Gazeta Olsztyńska”. - 2006, nr 89, dod. „Olsztyn Dzień po Dniu”, nr 795, s. 9.
  2. Kasjaniuk, Grzegorz: Kierunek? : Olsztyn! / Grzegorz Kasjaniuk ; rozm. przepr. Michał Bartoszewicz // „Gazeta Olsztyńska”. - 2006, nr 175, dod. „Nie Przegap”, s. 5.

Przypisy


Zobacz też

Strona patrona medialnego Independent.pl