Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal – Mrągowo 2013: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Linia 36: | Linia 36: | ||
==Laureaci== | ==Laureaci== | ||
*Nagroda Główna (ufundowana przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego) – [[Teatr „Światło i Cień”]] za spektakl ''eRPeG'' | *Nagroda Główna (ufundowana przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego) – [[Teatr „Światło i Cień”]] za spektakl ''eRPeG'' | ||
− | *II nagroda – [[ | + | *II nagroda – [[Teatr „Przebudzeni”]] za spektakl ''Za-ręczyny'' |
− | *III nagroda – [[ | + | *III nagroda – [[Teatrzyk „W kieszeni”]] za spektakl ''Zabawa w śpiącą królewnę'' |
− | * | + | *Wyróżnienia – [[Teatr „Bażyniak”]] za spektakl ''Świętoszek'' oraz [[Teatr „Dnia Ósmego” za spektakl ''Bywa i tak''. |
− | |||
− | |||
==Zobacz też== | ==Zobacz też== | ||
− | [http://www.ckit.mragowo.pl/ | + | [http://www.ckit.mragowo.pl/aktualnosci/wpis/325/17-przegl-d-teatr-w-amatorskich-im-kasi-kowal.html Informacja na temat Przeglądu] |
[[Category:Teatr]] | [[Category:Teatr]] | ||
Linia 51: | Linia 49: | ||
[[Category:Powiat mrągowski]] | [[Category:Powiat mrągowski]] | ||
[[Category:2001-2010]] | [[Category:2001-2010]] | ||
+ | [[Category:2011-2020]] |
Wersja z 11:15, 4 gru 2013
Siedemnasta edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal, zorganizowana w Mrągowie w dniu 29 listopada 2013 r.
Spis treści
Organizator
Przebieg
Przegląd odbył się w sali Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. W konkursie wzięło udział dziesięć grup teatralnych. Patronat nad Przeglądem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zyskał wsparcie Burmistrza Miasta Mrągowa, Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich i Towarzystwa Kultury Teatralnej.
Program
- 10.00 - Teatrzyk „W kieszeni” (Węgorzewskie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgorzewie) - „Zabawa w Śpiącą Królewnę”; scenariusz i reżyseria: Marta Niedziółka, Zofia Wójcik na podstawie sztuki Zofii Wójcik
- 10.35 - Teatr „Iluzja”(Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie) - „A licho nie śpi…” inspirowany podaniami słowiańskimi; scenariusz, reżyseria: Danuta Stachelek
- 11.00 - Teatr „Wyjątkowe Serce”(Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie) - „Legenda o św. Jakubie, czyli historia, której nie było”; scenariusz i reżyseria: Eliza Kwiatkowska
- 11.30 - Teatr „Na chwilkę” (Węgorzewskie Centrum Kultury) - „Dziecko”; scenariusz i reżyseria: Marta Niedziółka
- 12.00 - „Teatr Dnia Ósmego” (Warsztaty Terapii Zajęciowej Mrągowo) - „Bywa i tak” według poezji Wisławy Szymborskiej; scenariusz i reżyseria: Andrzej Burdziej
- 12.30 - Teatr „Światło i Cień”(Gimnazjum nr 13 w Olsztynie) - „eRPeG” według tekstów własnych; scenariusz, reżyseria: Krzysztof Legowicz, muzyka: Emilian Spychalski
- 13.15 - Grupa Teatralna „WO/MAN”(Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie) - „Stan wyjątkowy” w oparciu o scenariusz „Poczekalni” K. Chłoniewskiej; scenariusz i reżyseria: Monika Kazimierczyk i zespół
- 14.00 - Teatr „Bażyniak”(Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie) - „Świętoszek” Moliera; scenariusz, reżyseria: Iwona Podgórska
- 14.30 - Teatr „W kieszeni” (Węgorzewskie Centrum Kultury) - „Pa-Dam”; scenariusz i reżyseria: Marta Niedziółka
- 15.00 - Teatr „Przebudzeni”(Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Ostródzie) - „Za-ręczyny” spektakl autorski; scenariusz i reżyseria: Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzki oraz zespół
Jury
Laureaci
- Nagroda Główna (ufundowana przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego) – Teatr „Światło i Cień” za spektakl eRPeG
- II nagroda – Teatr „Przebudzeni” za spektakl Za-ręczyny
- III nagroda – Teatrzyk „W kieszeni” za spektakl Zabawa w śpiącą królewnę
- Wyróżnienia – Teatr „Bażyniak” za spektakl Świętoszek oraz [[Teatr „Dnia Ósmego” za spektakl Bywa i tak.