Szablon:Artykul tygodnia: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
m
Linia 1: Linia 1:
[[Image:lenz_s_foto.jpg|thumb|left|100px|]]
+
[[Image:Jarmark302.jpg|thumb|left|100px]]
<h3 class="ngs-at-nag">Siegfried Lenz</h3>
+
<h3 class="ngs-at-nag">VI Jarmark Średniowieczny na św. Jakuba w Kętrzynie</h3>
(1926- ) – pisarz, dziennikarz. Urodził się 17 marca 1926 r. w Ełku (dawniej Lyck) na Mazurach, jako syn urzędnika celnego. Tam też spędził młodość i uczęszczał do szkoły podstawowej. Po rozpadzie małżeństwa rodziców wychowywał się w domu babki w Ełku. Następnie został wysłany do szkoły z internatem w Kappeln w Szlezwiku-Holsztynie, przygotowującej do dalszej nauki w szkole maturalnej. W 1939 r. jako został członkiem Hitlerjugend, zaś w 1943 r. został wcielony do wojska. Służył w marynarce i był świadkiem exodusu ludności Prus Wschodnich na Zachód w 1945 r.  
+
Szósta edycja [[Jarmark Średniowieczny na św. Jakuba w Kętrzynie|Jarmarku]], zorganizowana w Kętrzynie w dnia 25-30 lipca 2011 r. Przedsięwzięcie nawiązuje do średniowiecznych jarmarków, gdzie rzemiosło, taniec, muzyka i ludowa tradycja przeplatała się z treściami religijnymi. W Jarmarku wzięli udział rzemieślnicy i artyści z Węgier i Czech. Prezentowano rzemiosło mające swoje korzenie w średniowieczu – były: warsztat tkacki, kowalski, odlewniczy, garncarski. Chętni mogli wziąć udział w wyrobie powrozów, degustacji potraw regionalnych Polski, Węgier i Czech lub wykonać papier ręcznie czerpany. Po raz pierwszy wprowadzono warsztat opowiadaczy, warsztat bajarzy, warsztaty muzyczno-taneczne z profesjonalistami.
 
<p class="nsg-more">
 
<p class="nsg-more">
[[Siegfried Lenz|Przeczytaj całość]]
+
[[VI Jarmark Średniowieczny na św. Jakuba w Kętrzynie|Przeczytaj całość]]
 
</p>
 
</p>

Wersja z 08:45, 27 lut 2012

Jarmark302.jpg

VI Jarmark Średniowieczny na św. Jakuba w Kętrzynie

Szósta edycja Jarmarku, zorganizowana w Kętrzynie w dnia 25-30 lipca 2011 r. Przedsięwzięcie nawiązuje do średniowiecznych jarmarków, gdzie rzemiosło, taniec, muzyka i ludowa tradycja przeplatała się z treściami religijnymi. W Jarmarku wzięli udział rzemieślnicy i artyści z Węgier i Czech. Prezentowano rzemiosło mające swoje korzenie w średniowieczu – były: warsztat tkacki, kowalski, odlewniczy, garncarski. Chętni mogli wziąć udział w wyrobie powrozów, degustacji potraw regionalnych Polski, Węgier i Czech lub wykonać papier ręcznie czerpany. Po raz pierwszy wprowadzono warsztat opowiadaczy, warsztat bajarzy, warsztaty muzyczno-taneczne z profesjonalistami.

Przeczytaj całość