Waldemar Górski: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
(Utworzył nową stronę „chórmistrz i dyrygent, animator życia muzycznego ==Biografia== Jest absolwentem wydziałów Instrumentalnego (1992 r. w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka) i …”)
 
Linia 2: Linia 2:
  
 
==Biografia==
 
==Biografia==
Jest absolwentem wydziałów Instrumentalnego (1992 r. w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka) i Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w 1995 r. w klasie prof. Henryka Gostomskiego). Studiował też dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej w Poznaniu (klasa prof. Renarta Czajkowskiego i prof. Jerzego Salwarowskiego). W roku 2000 uzyskał w Akademii Muzycznej w Gdańsku kwalifikacje I stopnia w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych (doktor sztuki muzycznej). W roku 2002 ukończył podyplomowe studia pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i pracy socjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestnik wielu klas mistrzowskich dla dyrygentów.  
+
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka (dyplom w 1992 r.) i dyrygenturę w klasie prof. Henryka Gostomskiego (dyplom w 1995 r.). W 2000 r. zrealizował przewód artystyczny w Akademii Muzycznej w Gdańsku i uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich.
 +
<br>W 2002 r. ukończył podyplomowe studia pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i pracy socjalnej na Uniwersytecie Gdańskim.  
  
 
==Działalność artystyczna==
 
==Działalność artystyczna==

Wersja z 19:49, 22 cze 2010

chórmistrz i dyrygent, animator życia muzycznego

Biografia

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka (dyplom w 1992 r.) i dyrygenturę w klasie prof. Henryka Gostomskiego (dyplom w 1995 r.). W 2000 r. zrealizował przewód artystyczny w Akademii Muzycznej w Gdańsku i uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich.
W 2002 r. ukończył podyplomowe studia pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i pracy socjalnej na Uniwersytecie Gdańskim.

Działalność artystyczna

Początki zainteresowań muzyką chóralną związane są z udziałem w World Youth Choir (Światowy Chór Młodzieży w latach 1991, 1992) oraz Eurochor (Chór Europejski w 1995 r.). Jego dorobek artystyczny to niemal 350 koncertów w kraju i za granicą (wyjazdy zagraniczne – Francja, Niemcy, Litwa, Czechy, Austria, Włochy, Hiszpania, Belgia, Holandia, Szwajcaria), prawykonania utworów na chór a capella i na chór z orkiestrą i solistami. Działalność animacyjna Waldemara Górskiego wokół prowadzonych chórów „Cantata” w Elblągu i „Camerata Santa Cecilia” w Kolbudach zwieńczona została powołaniem, a następnie bogatą działalnością artystyczną towarzystw muzycznych: Stowarzyszenia Miłośników Muzyki „Cantata” w Elblągu oraz Stowarzyszenia Miłośników Muzyki w Kolbudach. Głównym nurtem aktywności Waldemara Górskiego jest edukacja artystyczna. Zajmuje się nią od 1992 roku najpierw jako nauczyciel akordeonu (w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu), następnie od 1996 r. jako nauczyciel-dyrygent chóru żeńskiego „Cantilena” Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Od 2003 r. jako nauczyciel-dyrygent chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, od 2005 r. jako nauczyciel-dyrygent orkiestry PSM I im. G. Bacewicz w Gdańsku-Wrzeszczu, od 2005 r. jako dyrygent-nauczyciel orkiestry symfonicznej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu. Od 1995 r. jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym Katedry Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku (od 1996 r. na stanowisku asystenta, od 2000 r. jako adiunkt). Wykładane przedmioty to: dyrygentura chóralna, dyrygowanie, czytanie partytur, chór, konsultacje prac magisterskich, zespół instrumentalny dla praktyk dyrygenckich. Od roku 2005 pełni funkcję prodziekana swego macierzystego Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Publikacje

Cantata Elbingensis. Twórczość chóralna Janusza Jędrzejewskiego i działalność kulturalna Stowarzyszenia Miłośników Muzyki „Cantata” w Elblągu (2005)

Laureat konkursów – wielokrotnie głównych nagród, zarówno muzyki chóralnej, kameralnej, jak i indywidualnie jako dyrygent. Juror konkursów i przeglądów muzycznych.