Nagroda Warmii i Mazur 1979: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Ósma edycja [[Nagroda „Warmii i Mazur”|Nagrody „Warmii i Mazur”]], przyznana w maju 1979 r. w Olsztynie.
+
Ósma edycja [[Nagroda „Warmii i Mazur”|Nagrody „Warmii i Mazur”]], przyznana w maju 1979 r. w [[ewim:Olsztyn|Olsztynie]].
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Linia 5: Linia 5:
  
 
==Opis==
 
==Opis==
Wręczenie Nagród odbyło się 20 maja 1979 r. podczas oficjalnej gali w [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie|Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie]]. Spotkania z laureatami zorganizowano w ramach obchodów trzydziestej trzeciej edycji Dnia Działacza Kultury. Równoczesnie w [[Dom Środowisk Twórczych w Olsztynie|Domu Środowisk Twórczych w Olsztynie]] uhonorowano najbardziej zasłużonych odznaczeniami państwowymi i regionalnymi (m.in. Zasłużony dla Warmii i Mazur, Zasłużony Działacz Kultury, [[Medal biskupa Ignacego Krasickiego]], Złote i Srebrne Krzyże Zasługi, Medale Komisji Edukacji Narodowej, m.in. [[Wojciech Jerzy Muchlado]]). Nagrody Miesięcznika „Warmia i Mazury”, w postaci pucharów ceramicznych wręczył redaktor naczelny pisma – [[Tadeusz Willan]]. Uroczystość uświetnił występ [[Zespół Pieśni i Tańca „Olsztyn”| Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”]], przygotowany przez [[Włodzimierz Jarmołowicz|Włodzimierza Jarmołowicza]] (opracowanie muzyczne) [[Wojciech Jerzy Muchlado|Wojciecha Muchlado]] (choreografia i kostiumy). Na koncert złożyły się kompozycje warmińskie i mazurskie oraz wiązanki śpiewów i tańców innych regionów. W czasie spotkania udział wzięła [[Maria Zientara-Malewska]], która zaprezentowała historię i osiągnięcia jednego z laureatów Nagrody - [[Zespół Pieśni i Tańca „Olsztyn”| Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”]], który jednocześnie obchodził jubileusz 25-lecia działalności estradowej.
+
Wręczenie Nagród odbyło się 20 maja 1979 r. podczas oficjalnej gali w [[Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie|Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie]]. Spotkania z laureatami zorganizowano w ramach obchodów trzydziestej trzeciej edycji Dnia Działacza Kultury. Równocześnie w [[Dom Środowisk Twórczych w Olsztynie|Domu Środowisk Twórczych w Olsztynie]] uhonorowano najbardziej zasłużonych odznaczeniami państwowymi i regionalnymi (m.in. Zasłużony dla Warmii i Mazur, Zasłużony Działacz Kultury, [[Nagroda imienia Biskupa Ignacego Krasickiego|Medal biskupa Ignacego Krasickiego]], Złote i Srebrne Krzyże Zasługi, Medale Komisji Edukacji Narodowej, m.in. [[Wojciech Jerzy Muchlado]]). Nagrody Miesięcznika „Warmia i Mazury”, w postaci pucharów ceramicznych wręczył redaktor naczelny pisma – [[Tadeusz Willan]]. Uroczystość uświetnił występ [[Zespół Pieśni i Tańca „Olsztyn”| Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”]], przygotowany przez [[Włodzimierz Jarmołowicz|Włodzimierza Jarmołowicza]] (opracowanie muzyczne) [[Wojciech Jerzy Muchlado|Wojciecha Muchlado]] (choreografia i kostiumy). Na koncert złożyły się kompozycje warmińskie i mazurskie oraz wiązanki śpiewów i tańców innych regionów. W czasie spotkania udział wzięła [[Maria Zientara-Malewska]], która zaprezentowała historię i osiągnięcia jednego z laureatów Nagrody - [[Zespół Pieśni i Tańca „Olsztyn”| Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”]], który jednocześnie obchodził jubileusz 25-lecia działalności estradowej.
  
 
==Laureaci==
 
==Laureaci==
Linia 22: Linia 22:
 
[[Category:Teatr]]
 
[[Category:Teatr]]
 
[[Category:Olsztyn]]
 
[[Category:Olsztyn]]
[[Category:1971-1980]]
+
[[Category: 1945-1989]]

Aktualna wersja na dzień 08:35, 10 gru 2014

Ósma edycja Nagrody „Warmii i Mazur”, przyznana w maju 1979 r. w Olsztynie.

Organizator

Opis

Wręczenie Nagród odbyło się 20 maja 1979 r. podczas oficjalnej gali w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Spotkania z laureatami zorganizowano w ramach obchodów trzydziestej trzeciej edycji Dnia Działacza Kultury. Równocześnie w Domu Środowisk Twórczych w Olsztynie uhonorowano najbardziej zasłużonych odznaczeniami państwowymi i regionalnymi (m.in. Zasłużony dla Warmii i Mazur, Zasłużony Działacz Kultury, Medal biskupa Ignacego Krasickiego, Złote i Srebrne Krzyże Zasługi, Medale Komisji Edukacji Narodowej, m.in. Wojciech Jerzy Muchlado). Nagrody Miesięcznika „Warmia i Mazury”, w postaci pucharów ceramicznych wręczył redaktor naczelny pisma – Tadeusz Willan. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”, przygotowany przez Włodzimierza Jarmołowicza (opracowanie muzyczne) Wojciecha Muchlado (choreografia i kostiumy). Na koncert złożyły się kompozycje warmińskie i mazurskie oraz wiązanki śpiewów i tańców innych regionów. W czasie spotkania udział wzięła Maria Zientara-Malewska, która zaprezentowała historię i osiągnięcia jednego z laureatów Nagrody - Zespołu Pieśni i Tańca „Olsztyn”, który jednocześnie obchodził jubileusz 25-lecia działalności estradowej.

Laureaci

Bibliografia

  1. Segiet, Janusz: Kulturalny maj. Dzień Działacza Kultury. Nagrody miesięcznika „Warmia i Mazury”. 25-lecie Zespołu Pieśni Tańca „Olsztyn” / Janusz Segiet // „Gazeta Olsztyńska”. – 1979, nr 112, s. 1, 2.