Nagroda Warmii i Mazur: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Nagroda przyznawana od 1972 r. działalność kulturalną na rzecz Warmii i Mazur.
+
Nagroda przyznawana w latach 1972-1989 za działalność kulturalną na rzecz [[ewim:Warmia|Warmii]] i [[ewim:Mazury|Mazur]].
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Inicjatorem Nagrody i głównym organizatorem uroczystego wręczenia nagród laureatom była redakcja dwutygodnika „[[Warmia i Mazury]]” z siedzibą w Olsztynie.  
+
Inicjatorem Nagrody i głównym organizatorem uroczystego wręczenia nagród laureatom była redakcja dwutygodnika „[[Warmia i Mazury]]” z siedzibą w [[ewim:Olsztyn|Olsztynie]].  
  
 
==Opis==
 
==Opis==
Nagroda przyznawana jest od 1972 r. Wręczana jest za twórczość artystyczną oraz działalność kulturalną na rzecz Warmii i Mazur w dziedzinach: literatura, plastyka, muzyka, dziennikarstwo, fotografika, teatr, architektura, ochrona dóbr kultury, muzealnictwo, edytorstwo, bibliotekarstwo i ogólnie. Laureatów wybiera Kapituła konkursu, w skład której wchodzą członkowie kolegium redakcyjnego czasopisma „Warmia i Mazury”. Od 1979 r. koordynatorem prac związanych z Nagrodą był [[Tadeusz Willan]]. Od 1988 r. Nagroda nosi imię [[Karol Małłek| Karola Małłka]].  
+
Nagroda przyznawana była od 1972 r. Wręczano ją osobom, instytucjom, placówkom, grupom artystycznym za twórczość artystyczną oraz działalność kulturalną na rzecz Warmii i Mazur w dziedzinach: literatura, plastyka, muzyka, dziennikarstwo, fotografika, teatr, architektura, ochrona dóbr kultury, muzealnictwo, edytorstwo, bibliotekarstwo i ogólnie. Laureatów wybiera Kapituła konkursu, w skład której wchodzą członkowie kolegium redakcyjnego czasopisma „Warmia i Mazury”. Od 1979 r. koordynatorem prac związanych z Nagrodą był [[Tadeusz Willan]]. W 1988 r. zmieniona została nazwa Nagrody na Nagrodę „Warmii i Mazur” im. Karola Małłka. Przyznano ją dwukrotnie. Po zakończeniu działalności wydawniczej pisma „Warmia i Mazury” nagrody nie przyznawano.
  
 
==Edycje==
 
==Edycje==
Linia 24: Linia 24:
 
*[[Nagroda „Warmii i Mazur” 1986]]
 
*[[Nagroda „Warmii i Mazur” 1986]]
 
*[[Nagroda „Warmii i Mazur” 1987]]
 
*[[Nagroda „Warmii i Mazur” 1987]]
*[[Nagroda „Warmii i Mazur” 1988]]
+
*[[Nagroda „Warmii i Mazur” im. Karola Małłka 1988]]
 +
*[[Nagroda „Warmii i Mazur” im. Karola Małłka 1989]]
  
 
[[Category:Konkursy]]
 
[[Category:Konkursy]]
Linia 38: Linia 39:
 
[[Category:Fotografia]]
 
[[Category:Fotografia]]
 
[[Category:Olsztyn]]
 
[[Category:Olsztyn]]
[[Category: 1971-1980]]
+
[[Category: 1945-1989]]
[[Category: 1981-1990]]
 

Aktualna wersja na dzień 08:33, 10 gru 2014

Nagroda przyznawana w latach 1972-1989 za działalność kulturalną na rzecz Warmii i Mazur.

Organizator

Inicjatorem Nagrody i głównym organizatorem uroczystego wręczenia nagród laureatom była redakcja dwutygodnika „Warmia i Mazury” z siedzibą w Olsztynie.

Opis

Nagroda przyznawana była od 1972 r. Wręczano ją osobom, instytucjom, placówkom, grupom artystycznym za twórczość artystyczną oraz działalność kulturalną na rzecz Warmii i Mazur w dziedzinach: literatura, plastyka, muzyka, dziennikarstwo, fotografika, teatr, architektura, ochrona dóbr kultury, muzealnictwo, edytorstwo, bibliotekarstwo i ogólnie. Laureatów wybiera Kapituła konkursu, w skład której wchodzą członkowie kolegium redakcyjnego czasopisma „Warmia i Mazury”. Od 1979 r. koordynatorem prac związanych z Nagrodą był Tadeusz Willan. W 1988 r. zmieniona została nazwa Nagrody na Nagrodę „Warmii i Mazur” im. Karola Małłka. Przyznano ją dwukrotnie. Po zakończeniu działalności wydawniczej pisma „Warmia i Mazury” nagrody nie przyznawano.

Edycje