Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w Olsztynie 1985: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
 
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 5: Linia 5:
  
 
==Organizator==
 
==Organizator==
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich w Olsztynie był [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie]].  
+
Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich w [[ewim:Olsztyn|Olsztynie]] był [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie]].  
  
 
==Opis==
 
==Opis==
Linia 26: Linia 26:
 
*''Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie''. Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 1985, sygn. 6/80.
 
*''Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie''. Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 1985, sygn. 6/80.
  
[[Category:Olsztyn]]
+
[[Category: Olsztyn]]
[[Category:Warmia]]
+
[[Category: Literatura]]
[[Category:Mazury]]
+
[[Category: Teatr]]
[[Category:Literatura]]
+
[[Category: Konkursy]]
[[Category:Teatr]]
+
[[Category: 1945-1989]]
[[Category:Konkursy]]
 
[[Category:1981-1990]]
 

Aktualna wersja na dzień 11:44, 2 paź 2014

Trzydziesta edycja wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Olsztynie zorganizowana w dniach 8-10 marca 1985 r.

Cel

Celem konkursu było podnoszenie poziomu kultury słowa, propagowanie polskiej klasyki literackiej, upowszechnianie piękna języka i literatury oraz promowanie młodych utalentowanych miłośników poezji.

Organizator

Organizatorem i realizatorem eliminacji wojewódzkich w Olsztynie był Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie.

Opis

Imprezę na terenie województwa prowadzono trzystopniowo. Eliminacje środowiskowe i rejonowe odbywały się w Lidzbarku Warmińskim, Szczytnie, Ostródzie, Kętrzynie i Olsztynie. Eliminacje wojewódzkie przeprowadzono w dniach 8-10 marca 1985 r. w Olsztynie. W rejonowych eliminacjach uczestniczyło około 400 osób. Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowało się 31 osób. Eliminacje przeglądu połączone były z warsztatami w zakresie emisji głosu i doboru repertuaru. Odbyły się cztery imprezy towarzyszące:

  • recital Krystyny Spikert
  • recital poezji śpiewanej Krystyny Świąteckiej pt. Powroty
  • monodram Doroty Stalińskiej pt. Utracona cześć Katarzyny Blum
  • monodram Waldemara Woty pt. Eksploracje

Jury

Uczestników oceniał Sąd Konkursowy pod przewodnictwem Zdzisława Dąbrowskiego z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Białymstoku

Laureaci

  • I nagroda – Adam Dymkowicz, Joanna Segiet, Piotr Szyman – osoby te zostały też zakwalifikowane do udziału w eliminacjach międzywojewódzkich
  • II nagroda – równorzędnie: Andrzej Gasperowicz, Katarzyna Benedykt
  • W kategorii Turniej Recytatorski wyróżnienia otrzymali: Jan Adamowicz, Mirosław Angiel, Dorota Falkowska, Elżbieta Fijałkowska, Piotr Mirowski, Adam Oleński.
  • W kategorii Turnieju Poezji Śpiewanej do udziału w eliminacjach międzywojewódzkich zakwalifikowano Krzysztofa Kokoryna

Bibliografia

  • Sprawozdanie z działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie. Archiwum Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 1985, sygn. 6/80.