Festiwal Piosenki Harcerskiej oraz Konkurs Recytatorski Strofy o Ojczyźnie w Węgorzewie 2007: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Linia 22: | Linia 22: | ||
* II miejsce równoległe – zespoły – 3 GZ Bruno | * II miejsce równoległe – zespoły – 3 GZ Bruno | ||
* II miejsce równoległe – zespoły – GZ Ekoludy z Węgorzewa | * II miejsce równoległe – zespoły – GZ Ekoludy z Węgorzewa | ||
− | * II Miejsce – zespoły - Inspektor Gadżet ze Szkoły Podstawowej w Budrach | + | * II Miejsce – zespoły - Inspektor Gadżet ze [[ewim:Szkoła Podstawowa w Budrach|Szkoły Podstawowej w Budrach]] |
===Kategoria harcerska === | ===Kategoria harcerska === | ||
− | * I miejsce – soliści – [[Anna Czemerda]] z Więcek | + | * I miejsce – soliści – [[Anna Czemerda]] z [[ewim:Więcki|Więcek]] |
− | * I miejsce – zespoły – 44 HDW „Krypa” z Węgorzewa | + | * I miejsce – zespoły – 44 HDW „Krypa” z [[ewim:Węgorzewo|Węgorzewa]] |
* II miejsce – zespoły – Trio z Gimnazjum w Więckach | * II miejsce – zespoły – Trio z Gimnazjum w Więckach | ||
− | * I miejsce – duety - 2DH Szkarłatni Kama z Bań Mazurskich | + | * I miejsce – duety - 2DH Szkarłatni Kama z [[ewim:Banie Mazurskie|Bań Mazurskich]] |
* II miejsce – duety – [[Paula Hawryszko]] i [[Joanna Giczewska]] z Węgorzewa | * II miejsce – duety – [[Paula Hawryszko]] i [[Joanna Giczewska]] z Węgorzewa | ||
===Kategoria Wędrownicy=== | ===Kategoria Wędrownicy=== |
Aktualna wersja na dzień 13:57, 24 lis 2014
Kolejna edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej oraz Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”, zorganizowana w Węgorzewie w marcu 2007 r.
Spis treści
Organizator
- Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Węgorzewie
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Cele
- Propagowanie piosenek, które potem mogą być wykorzystane podczas obozów i zajęć w drużynach harcerskich oraz piękna poezji
- Integracja środowiska harcerskiego
- Zachęcenie do śpiewania
- Umożliwienie dzieciom nawiązania wzajemnych sympatii
Opis
W edycji 2007 r. hasłem przewodnim Festiwalu było „Wybieramy życie bez nałogów”. W zmaganiach festiwalowych wzięło udział około 180 uczestników. W Festiwalu mogły wziąć udział osoby , nie należące do Związku Harcerstwa Polskiego, które były oceniane osobno. Uczestnicy oceniani byli w kategoriach:
- Kategoria zuchowa
- Kategoria harcerska
- Kategoria wędrowników
- Kategoria instruktorska
- Kategoria zespołów nieharcerskich
Festiwalowi Piosenki Harcerskiej towarzyszył Konkurs Recytatorski – „Strofy o Ojczyźnie”. Wzięło w nim udział 40 recytatorów. Jego uczestnicy oceniani byli przez inną komisję konkursową. Festiwalu dostał dyplom oraz upominek.
Laureaci Festiwalu Piosenki Harcerskiej
Kategoria zuchowa
- I miejsce – zespoły – nie przyznano
- II miejsce równoległe – zespoły – 3 GZ Bruno
- II miejsce równoległe – zespoły – GZ Ekoludy z Węgorzewa
- II Miejsce – zespoły - Inspektor Gadżet ze Szkoły Podstawowej w Budrach
Kategoria harcerska
- I miejsce – soliści – Anna Czemerda z Więcek
- I miejsce – zespoły – 44 HDW „Krypa” z Węgorzewa
- II miejsce – zespoły – Trio z Gimnazjum w Więckach
- I miejsce – duety - 2DH Szkarłatni Kama z Bań Mazurskich
- II miejsce – duety – Paula Hawryszko i Joanna Giczewska z Węgorzewa
Kategoria Wędrownicy
- I miejsce – soliści – Justyna Biłat z Węgorzewa
- I miejsce – zespoły – 2 DH Szkarłatni z Bań Mazurskich
Kategoria Instruktorzy
- I miejsce – Anna Kulik i Krzysztof Abaki z Buder
- Nagroda publiczności – zespół 40 DH z Buder
Zespoły nieharcerskie
- I miejsce – Zespół „Tip-Top” z Bań Mazurskich
- II miejsce – Zespół „Midway” z Bań Mazurskich
- III miejsce – Zespół „Iskierki” z Bań Mazurskich
Laureaci Konkursu Recytatorskiego – „Strofy o Ojczyźnie”
Kategoria zuchowa
- I miejsce - Patrycja Drabyk
- II miejsce – Monika Łyp
- III miejsce – Karolina Liminowicz
Kategoria harcerska
- I miejsce równoległe – Jakub Oczkowski
- I miejsce równoległe – Sandra Górska
- II miejsce – Paulina Liminowicz
- III miejsce - Kamila Radzewicz
Kategoria starszoharcerska
- I miejsce – Emilia Tymo
- II miejsce równoległe – Sylwia Prazner
- II miejsce równoległe – Sylwia Luty
- III miejsce równoległe – Joanna Engelbardt
- III miejsce równoległe – Magdalena Górko
Bibliografia
- Raczkowski, Andrzej: Harcerskie popisy przy mikrofonie : rozśpiewane mundury na scenie domy kultury / Andrzej Raczkowski // „Gazeta Olsztyńska” (Wydanie Mazury) . – 2007, nr 82 dod. „Węgorzewski Tydzień”, nr 13 [właśc. 14], s. 5.