Wojewódzki Przegląd Kapel, Zespołów Śpiewaczych, Śpiewaków, Instrumentalistów i Gawędziarzy Ludowych w Mrągowie: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
(Utworzył nową stronę „Impreza muzyczno-etnograficzna o charakterze konkursowym, zorganizowana w 22 czerwca 1985 r. w Mrągowie. ==Organizator== *Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie *Wyd…”) |
|||
(Nie pokazano 9 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | Impreza muzyczno-etnograficzna o charakterze konkursowym, zorganizowana w 22 czerwca 1985 r. w Mrągowie. | + | Impreza muzyczno-etnograficzna o charakterze konkursowym, zorganizowana w 22 czerwca 1985 r. w [[ewim:Mrągowo|Mrągowie]]. |
==Organizator== | ==Organizator== | ||
Linia 5: | Linia 5: | ||
*Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie | *Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie | ||
* Związek Młodzieży Wiejskiej w Olsztynie | * Związek Młodzieży Wiejskiej w Olsztynie | ||
+ | |||
+ | ==Opis== | ||
+ | Przegląd był imprezą jednodniową, prezencyjno-konkursową. Uczestniczyły w niej zespoły oraz artyści indywidualni z całego województwa (ówczesnego olsztyńskiego). Przyznano nagrody w czterech kategoriach: dwóch skierowanych do grup oraz dwóch - do artystów niezrzeszonych. | ||
==Jury== | ==Jury== | ||
Linia 10: | Linia 13: | ||
*[[Kazimierz Oniszczuk]] | *[[Kazimierz Oniszczuk]] | ||
*[[Grzegorz Jundziłł]] | *[[Grzegorz Jundziłł]] | ||
− | |||
− | |||
− | |||
==Laureaci== | ==Laureaci== | ||
*Kategoria „Kapela”: | *Kategoria „Kapela”: | ||
− | **[[Kapela Ludowa Śparogi”]] z Olsztynka (puchar dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie) | + | **[[Kapela Ludowa Śparogi”]] z [[ewim:Olsztynek|Olsztynka]] (puchar dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie) |
**[[Kapela Ludowa „Mazurskie Pofajdoki”]] – puchar Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej w Olsztynie | **[[Kapela Ludowa „Mazurskie Pofajdoki”]] – puchar Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej w Olsztynie | ||
− | **[[Kapela Ludowa „Chodowiacy”]] z Lidzbarka Warmińskiego – puchar Zarządu Wojewódzkiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Olsztynie | + | **[[Kapela Ludowa „Chodowiacy”]] z [[ewim:Lidzbark Warmiński|Lidzbarka Warmińskiego]] – puchar Zarządu Wojewódzkiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Olsztynie |
*Kategoria „Zespół Śpiewaczy”: | *Kategoria „Zespół Śpiewaczy”: | ||
− | ** | + | **zespół śpiewaczy „[[Kawkowianki]]” ze [[ewim:Stare Kawkowo|Starego Kawkowa]] (puchar prezesa [[ewim:Zjednoczone Stronnictwo Ludowe na Warmii i Mazurach|Wojewódzkiego Komitetu ZSL w Olsztynie]]) |
− | ** | + | **zespół śpiewaczy „[[Kłobuki]]” z Lidzbarka Warmińskiego – puchar dyrektora [[Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie| Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie]] |
*Kategoria „Gawędziarz”: | *Kategoria „Gawędziarz”: | ||
**gawędziarka [[Wanda Kapiszka]], nauczycielka ze wsi Rumy (wyróżnienie) | **gawędziarka [[Wanda Kapiszka]], nauczycielka ze wsi Rumy (wyróżnienie) | ||
*Kategoria „Instrutmentalista”: | *Kategoria „Instrutmentalista”: | ||
− | **[[Alfred Kamiński]] | + | **skrzypek [[Alfred Kamiński]] |
− | **[[Kazimierz Zinkiewicz]] z Lidzbarka Warmińskiego | + | **cymbalista [[Kazimierz Zinkiewicz]] z Lidzbarka Warmińskiego |
− | **[[Antoni Pawluśkiewicz]] z Lidzbarka Warmińskiego | + | **cymbalista [[Antoni Pawluśkiewicz]] z Lidzbarka Warmińskiego. |
− | [[Category:Festiwale]] [[Category:Muzyka]] [[Category:Powiat | + | [[Category:Festiwale]] [[Category:Muzyka]] [[Category:Powiat mrągowski]][[Category:Mrągowo]][[Category:1945-1989]] |
Aktualna wersja na dzień 12:12, 1 paź 2014
Impreza muzyczno-etnograficzna o charakterze konkursowym, zorganizowana w 22 czerwca 1985 r. w Mrągowie.
Spis treści
Organizator
- Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie
- Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie
- Związek Młodzieży Wiejskiej w Olsztynie
Opis
Przegląd był imprezą jednodniową, prezencyjno-konkursową. Uczestniczyły w niej zespoły oraz artyści indywidualni z całego województwa (ówczesnego olsztyńskiego). Przyznano nagrody w czterech kategoriach: dwóch skierowanych do grup oraz dwóch - do artystów niezrzeszonych.
Jury
- Włodzimierz Jarmołowicz (przewodniczący)
- Kazimierz Oniszczuk
- Grzegorz Jundziłł
Laureaci
- Kategoria „Kapela”:
- Kapela Ludowa Śparogi” z Olsztynka (puchar dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie)
- Kapela Ludowa „Mazurskie Pofajdoki” – puchar Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej w Olsztynie
- Kapela Ludowa „Chodowiacy” z Lidzbarka Warmińskiego – puchar Zarządu Wojewódzkiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Olsztynie
- Kategoria „Zespół Śpiewaczy”:
- zespół śpiewaczy „Kawkowianki” ze Starego Kawkowa (puchar prezesa Wojewódzkiego Komitetu ZSL w Olsztynie)
- zespół śpiewaczy „Kłobuki” z Lidzbarka Warmińskiego – puchar dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie
- Kategoria „Gawędziarz”:
- gawędziarka Wanda Kapiszka, nauczycielka ze wsi Rumy (wyróżnienie)
- Kategoria „Instrutmentalista”:
- skrzypek Alfred Kamiński
- cymbalista Kazimierz Zinkiewicz z Lidzbarka Warmińskiego
- cymbalista Antoni Pawluśkiewicz z Lidzbarka Warmińskiego.