Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal – Mrągowo 2013: Różnice pomiędzy wersjami
Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
(Utworzył nową stronę „Siedemnasta edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal, zorganizowana w Mrągowie w dniu 29 listopada 2013…”) |
|||
Linia 8: | Linia 8: | ||
==Program== | ==Program== | ||
− | *10.00 - [[Teatrzyk | + | *10.00 - [[Teatrzyk „W kieszeni”]] ([[Węgorzewskie Centrum Kultury]] i Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgorzewie) - „Zabawa w Śpiącą Królewnę”; scenariusz i reżyseria: [[Marta Niedziółka]], [[Zofia Wójcik]] na podstawie sztuki Zofii Wójcik |
− | *10.35 - [[Teatr | + | *10.35 - [[Teatr „Iluzja”]](Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie) - „A licho nie śpi…” inspirowany podaniami słowiańskimi; scenariusz, reżyseria: [[Danuta Stachelek]] |
− | *11.00 - [[Teatr | + | *11.00 - [[Teatr „Wyjątkowe Serce”]](Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie) - „Legenda o św. Jakubie, czyli historia, której nie było”; scenariusz i reżyseria: [[Eliza Kwiatkowska]] |
− | *11.30 - [[Teatr | + | *11.30 - [[Teatr „Na chwilkę”]] ([[Węgorzewskie Centrum Kultury]]) - „Dziecko”; scenariusz i reżyseria: [[Marta Niedziółka]] |
− | *12.00 - [[ | + | *12.00 - [[„Teatr Dnia Ósmego”]] (Warsztaty Terapii Zajęciowej Mrągowo) - „Bywa i tak” według poezji Wisławy Szymborskiej; scenariusz i reżyseria: [[Andrzej Burdziej]] |
− | *12.30 - [[Teatr | + | *12.30 - [[Teatr „Światło i Cień”]](Gimnazjum nr 13 w Olsztynie) - „eRPeG” według tekstów własnych; scenariusz, reżyseria: [[Krzysztof Legowicz]], muzyka: [[Emilian Spychalski]] |
− | *13.15 - [[Grupa Teatralna | + | *13.15 - [[Grupa Teatralna „WO/MAN”]](Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie) - „Stan wyjątkowy” w oparciu o scenariusz „Poczekalni” K. Chłoniewskiej; scenariusz i reżyseria: [[Monika Kazimierczyk]] i zespół |
− | *14.00 - [[Teatr | + | *14.00 - [[Teatr „Bażyniak”]](Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie) - „Świętoszek” Moliera; scenariusz, reżyseria: [[Iwona Podgórska]] |
− | *14.30 - [[Teatr | + | *14.30 - [[Teatr „W kieszeni”]] (Węgorzewskie Centrum Kultury) - „Pa-Dam”; scenariusz i reżyseria: [[Marta Niedziółka]] |
− | *15.00 - [[Teatr | + | *15.00 - [[Teatr „Przebudzeni”]](Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Ostródzie) - „Za-ręczyny” spektakl autorski; scenariusz i reżyseria: [[Monika Kazimierczyk]], [[Dariusz Wychudzki]] oraz zespół |
Wersja z 11:11, 4 gru 2013
Siedemnasta edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal, zorganizowana w Mrągowie w dniu 29 listopada 2013 r.
Spis treści
Organizator
Przebieg
Przegląd odbył się w sali Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. W konkursie wzięło udział dziesięć grup teatralnych. Patronat nad Przeglądem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zyskał wsparcie Burmistrza Miasta Mrągowa, Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich i Towarzystwa Kultury Teatralnej.
Program
- 10.00 - Teatrzyk „W kieszeni” (Węgorzewskie Centrum Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 w Węgorzewie) - „Zabawa w Śpiącą Królewnę”; scenariusz i reżyseria: Marta Niedziółka, Zofia Wójcik na podstawie sztuki Zofii Wójcik
- 10.35 - Teatr „Iluzja”(Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie) - „A licho nie śpi…” inspirowany podaniami słowiańskimi; scenariusz, reżyseria: Danuta Stachelek
- 11.00 - Teatr „Wyjątkowe Serce”(Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie) - „Legenda o św. Jakubie, czyli historia, której nie było”; scenariusz i reżyseria: Eliza Kwiatkowska
- 11.30 - Teatr „Na chwilkę” (Węgorzewskie Centrum Kultury) - „Dziecko”; scenariusz i reżyseria: Marta Niedziółka
- 12.00 - „Teatr Dnia Ósmego” (Warsztaty Terapii Zajęciowej Mrągowo) - „Bywa i tak” według poezji Wisławy Szymborskiej; scenariusz i reżyseria: Andrzej Burdziej
- 12.30 - Teatr „Światło i Cień”(Gimnazjum nr 13 w Olsztynie) - „eRPeG” według tekstów własnych; scenariusz, reżyseria: Krzysztof Legowicz, muzyka: Emilian Spychalski
- 13.15 - Grupa Teatralna „WO/MAN”(Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie) - „Stan wyjątkowy” w oparciu o scenariusz „Poczekalni” K. Chłoniewskiej; scenariusz i reżyseria: Monika Kazimierczyk i zespół
- 14.00 - Teatr „Bażyniak”(Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie) - „Świętoszek” Moliera; scenariusz, reżyseria: Iwona Podgórska
- 14.30 - Teatr „W kieszeni” (Węgorzewskie Centrum Kultury) - „Pa-Dam”; scenariusz i reżyseria: Marta Niedziółka
- 15.00 - Teatr „Przebudzeni”(Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Ostródzie) - „Za-ręczyny” spektakl autorski; scenariusz i reżyseria: Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzki oraz zespół
Jury
Laureaci
- Nagroda Główna (ufundowana przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego) – Teatr „Światło i Cień” za spektakl eRPeG
- II nagroda – Grupa Teatralna „Parodia” za spektakl W oczekiwaniu na autobus
- III nagroda – Teatr „Klapa” za spektakl Krótkie epizody z życia Polaków
- Wyróżnienie – Grupa Teatralna „Amalgamat” za spektakl W oparach absurdu
Przypisy