Koncerty Uniwersyteckie: Różnice pomiędzy wersjami

Z LEKSYKON KULTURY WARMII I MAZUR
Skocz do: nawigacja, szukaj
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
(Utworzył nową stronę „Projekt o charakterze artystyczno-edukacyjnym, w postaci cyklu imprez, organizowanych w 2000 r. w siedzibie olsztyńskiej [[Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa …”)
 
(Edycje)
Linia 9: Linia 9:
  
 
===Edycje===
 
===Edycje===
*[[1 Koncert Uniwersytecki]] – 24 stycznia 2000 r. – impreza złożona z wykładu dr [[Małgorzata Kierkus-Prus| Małgorzaty Kierkus-Prus]] oraz koncertu austriackiego zespołu kameralnego „Arcus Ensemble Wien”.
+
*[[Koncert Uniwersytecki 2000]] – 24 stycznia 2000 r. – impreza złożona z wykładu dr [[Małgorzata Kierkus-Prus| Małgorzaty Kierkus-Prus]] oraz koncertu austriackiego zespołu kameralnego „Arcus Ensemble Wien”.
  
[[Category:Muzyka]] [[Category:Koncerty]] [[Category: Olsztyn]] [[Category:1991-2000]]
+
[[Category: Muzyka]] [[Category: Koncerty]] [[Category: Olsztyn]] [[Category: 1991-2000]]

Wersja z 12:53, 30 lis 2012

Projekt o charakterze artystyczno-edukacyjnym, w postaci cyklu imprez, organizowanych w 2000 r. w siedzibie olsztyńskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego.

Organizator

Opis

Opisywany projekt stanowi jedną z inicjatyw współpracy naukowej i kulturalnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z instytucjami miasta, skierowanych do mieszkańców Stolicy Warmii i Mazur. Idea Koncertów Europejskich powstała pod koniec 1999 r. – nawiązywała zaś do znanych tradycji ośrodków uniwersyteckich Europy Zachodniej XVII i XVIII w. Uniwersytet w porozumieniu z główną instytucją muzyczną regionu, Filharmonią, zaplanowali zorganizowanie cyklu nietypowych w formie oraz funkcji koncertów. Każda z takich imprez muzycznych była zbudowana z dwóch części: wykładu o charakterze popularnonaukowym oraz koncertu właściwego. Tematyka imprez była bogata i dotyczyła najczęściej historii bądź teorii sztuki. Każda z edycji projektu miała miejsce w olsztyńskiej Filharmonii.

Edycje